برنامه‌ریزی برای داشتن سفرهای ارزان در تعطیلات

نویسنده:

۰۹:۴۵:۱۳

این روزها تعطیلات خانوادگی برای همه گران تموم می‌شود و خیلی خرج برمی‌دارد. قیمت بنزین بالاست و سفرهای هوایی هم گران هستند. پس با این حساب، چطور می‌توان سفرهای ارزانی داشت که همه اعضای خانواده هم همراهمان باشند؟

کافیست نکاتی که در ادامه عنوان می‌کنیم را دنبال کنید تا بتوانید با کمترین هزینه و خرج کمتر نسبت به چیزی که تا به حال از جیبتان می‌رفته سفرهای بیشتری بروید.

  • سفر ارزان را در شهری که زندگی می‌کنید تجربه کنید. تلفن همراهتان را خاموش کنید و کنار بگذارید. به موزه و پارک بروید. به پیک نیک بروید و خودتان غذا درست کنید. به سینما بروید و همسایگان و فامیل را دعوت کنید و باربکیو راه بیندازید.
  • پولتان را با زدن به دل جاده پس‌انداز کنید. حواستان باشد که هزینه غذا و اقامت اغلب گران است. بنابراین، اگر قبل از تعطیلات استرس چنین چیزهایی را دارید، ممکن است بعد از تعطیلات و به صفر رسیدن موجودی خود نگران‌تر هم بشوید. فقط پولی را که دارید خرج کنید؛ هزینه‌ای که بدون آن هم می‌توانید به زندگی خود ادامه دهید.
  • وب‌سایت‌های پرطرفدار در اینترنت را بگردید تا نرخ‌های ارزان هتل‌ها و بسته‌های مسافرتی ایده‌آل شامل هزینه اقامت، بلیط هواپیما یا کرایه خودرو را پیدا کرده و با هم مقایسه کنید.
  • با هتلی که می‌خواهید در آنجا اقامت داشته باشید مستقیماً تماس بگیرید و ببینید آیا می‌توانید پکیج بهتر و ارزان‌تری برای گذراندن تعطیلات خود پیدا کنید یا نه.


  • به برنامه خطوط هواپیمایی و آژانس‌های هوایی ملحق شوید تا بهترین پیشنهادات و قیمت‌های تور یا بلیت لحظه آخری ارزان‌تری پیدا کنید.
  • از یک آژانس مسافرتی بخواهید برای شما جا رزرو کند تا هم در وقتتان صرفه‌جویی شود و هم در پولتان.
  • قیمت پروازها در اواسط هفته، آخر شب یا صبح خیلی زود کمتر است. بلیت خود را برای چنین مواقعی رزرو کنید. در خارج از فصل سفر به مسافرت بروید تا هم آرامش بیشتری داشته باشید و هم فضا خلوت‌تر باشد و بتوانید فارغ از هیاهوی گردشگران از مقصدی که به آنجا سفر کرده‌اید نهایت لذت را ببرید.
  • در اینترنت، به دنبال کتاب یا یادگیری نکات و فوت‌وفن‌های سفر باشد و وب‌سایت‌هایی را پیدا کنید که با خطوط هوایی زیادی در تعامل باشند و صندلی‌های کنسل‌شده با قیمت پایین‌تر را به شما پیشنهاد بدهند.

هشدار و نکته مهم

اگر هتل‌ها، ماشین‌ها و سفرهای پرت و غیرمعمول مد نظر شماست، عاقلانه‌تر این است که از خدمات آژانس‌های مسافرتی استفاده کنید. به این دلیل که هتل‌ها و کرایه خودرو‌ها به آژانس‌های مسافرتی امتیازات ویژه‌ای می‌دهند. آژانس‌های مسافرتی در فصل گردش می‌توانند به شما پیشنهاداتی ارائه دهند که هنگام سفرهای ماجراجویانه به مکان‌های جدید و ناشناخته از آنها استفاده کنید.

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه