نگاهی به اتاق شکنجه آیفون: ورود خبرنگاران به آزمایشگاه سری اپل

نویسنده:

۰۱:۳۳:۵۲

 اگر شما هم یک آیفون باشید، این آخرین مکان روی زمین است که بخواهید سری به آنجا بزنید. اینجا اپل جدیدترین مخلوقاتش را تحت آزمون‌هایی قرار می‌دهد که در دنیای واقعی هم رخ خواهند داد: سقوط، فشار، پیچش، تپ کردن‌های متوالی و در واقع تمام مواردی که ممکن است گجت جذاب شما را به تکه به درد نخوری از فلز و شیشه تبدیل کند.
 
فیل شیلر معاون ارشد بازاریابی جهانی اپل می‌گوید: «ما محصولات‌مان را به شکلی طراحی می‌کنیم که در تمامی شرایط استفاده معمولی جهان بیرونی بادوام باشند. و پس از طراحی و ساخت، به سختی تلاش می‌کنیم تا با تستهای گوناگون این دوام و استحکام را بیازماییم. لذا آنها را تحت فشار و نیروی فراوانی قرار می‌دهیم. که شما اینجا می‌توانید شیوه انجام آن را ببینید.»
 
البته خیلی کم پیش می‌آید که اپل به کسی اجازه ورود به این آزمایشگاه را بدهد. و تنها دلیلی که اکنون این عکسها را در دست داریم، تلاش اپل برای پاسخ به شایعات مخرب درباره خمیدگی احتمالی آیفون‌ها است. تعدادی از آیفونهای ۶ پلاس دچار خمیدگی شده‌اند و اپل حداقل ۹ مورد آنها را تایید می‌کند. و سوال مهم این است که تا کنون چه تعداد در دنیا دچار این مشکل شده‌اند و آیا پس از این در جیب شلوار کاربران اینچنین مشکلاتی پیش خواهد آمد؟
 
اپل پاسخ این سوال را به جای جملات به صورت عملی نشان داده است. و سعی دارد ثابت کند آیفون ۶ تا چه حد مستحکم است. گفته می‌شود بدنه آیفون ترکیبی از آلومینیوم، فولاد و تیتانیوم است که با فرمول ویژه و اختصاصی اپل با هم مخلوط شده‌اند. شیشه روی آن هم با فرآیند ویژه یونیزاسیون استحکام لازم را به دست آورده است.
 
اما مهمتر از این، آزمون‌های بسیار شدید و شبه شکنجه‌ای است که اپل روی آیفون ۶ انجام داده است. تا به اینجا بیش از ۳۰هزار دستگاه آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس به جای ورود به بازار، سر از این آزمایشگاه سری در آورده‌اند و زندگی‌شان به پایان رسیده است. و البته در این میان، استفاده عادی هزاران کارمند اپل از این محصول (قبل از عرضه آن) است که شرایط کارکرد عادی را تضمین می‌کند.
 
معاون ارشد مهندسی سخت‌افزار اپل می‌گوید: «آیفون ۶ و ۶ پلاس بیش از هر محصول دیگری مورد آزمون قرار گرفته اند. هنگامی که دائما در حال افزایش امکانات محصولات‌مان هستیم، باید قبل از مصرف‌کننده بدانیم که چگونه می‌توان آنها را خراب کرد. و البته نکته پایانی این است که اگر شما به اندازه کافی نیرو به کار گیرید، نه تنها آیفون که هر اسمارت فون دیگری نیز تغییر شکل داده و کج خواهد شد.»

عباس واحدی

برگرفته از
اتاق شکنجه آیفون
لینک کوتاه