عواقب ناخوشایند از دست دادن شغل در پی تعدیل، اخراج یا استعفا

نویسنده:

۰۸:۰۰:۱۵

یک روز عادی مانند سایر روزها که همه چیز به نظر معمولی و عادی می‌رسد، به دفتر رئیس احضار می‌شوید و عبارت دلهره آوری را می‌شنوید: “شما از مجموعه جدا خواهید شد.” یا حتی بدتراز آن: “شما اخراجید”.

از دست دادن شغل یکی از بزرگترین دغدغه های زندگیست که در برخی مواقع ممکن است منجر به بروز مشکلاتی در سلامت افراد شود. احتمال بالا رفتن فشار خون، دیابت، بیماریهای قلبی و از این قبیل مشکلات، می‌توانند پیامدهای غیرمنتظره‌ای باشند که در نتیجه از دست دادن شغل بروز خواهند کرد.

درآمد

مهمترین مسئله‌ای که با از دست دادن شغل بلافاصله شخص را درگیر می‌کند قطع شدن منبع درآمد است. اگر در زمان ترک کار، رئیس شما مبلغی مجزا از روی سخاوت به عنوان پاداش برای شما در نظر نگرفته باشد و پس انداز قابل توجهی نیز نداشته باشید، قطعاً به مشکلی بزرگ برخواهید خورد که عواقب آن ممکن است موجب بروز استرس، نگرانی و نیز لطمه زدن به اعتبار شما شود. در برخی مواقع، کارفرما در چنین شرایطی مبلغی را به صورت مجزا معادل چند هفته یا چند ماه کار برای شخص در نظر می‌گیرد. اما اگر شما بنا به دلایلی از کار خود اخراج شده باشید، پس دیگر سزاوار دریافت این پاداش نخواهید بود و دیگر امکان استفاده از سایر مزایای دوران بیکاری را نیز نخواهید داشت. البته، این را هم درنظر داشته باشید که این مزایا و پرداخت‌های هفتگی درصورت تعلق گرفتن، تنها درصدی از حقوق سابق شما را تشکیل می‌دهد.


مزایا

از دست دادن شغل، نه تنها موجب قطع شدن درآمد شما می‌شود، بلکه امکان دسترسی و برخورداری از سایر مزایا و تسهیلات را نیز قطع می‌کند. از دیگر عواقب مسئله‌ساز از دست دادن شغل، پایان فرصت استفاده از بیمه سلامتی است. از سوی دیگر، اگر در زمان شاغل بودن مبلغی را به عنوان حساب بازنشستگی با کارفرمای خود تعیین کرده باشید، اکنون امکان استفاده از آن را خواهید داشت اما در صورتی که مبلغی تعیین نشده باشد و کارفرمای شما نیز از همکاری شما در آن مدت رضایت نداشته باشد، متأسفانه از این مزیت هم بهره‌ای نخواهید برد. همچنین، با قطع درآمد و عدم برخورداری از شرایط استفاده از مزایا، امکانات دیگری مانند عضویت در باشگاه‌های فرهنگی، هنری یا ورزشی یا بازپرداخت هزینه‌های تحصیلی و مراقبت از فرزندان را نیز از دست خواهید داد.

حرفه

اگر فرد در زمانی که شغل خود را از دست می‌دهد در شرایطی باشد که بازار کار و استخدام اوضاع نابسامان و نامطلوبی داشته باشد، ممکن است مجبور باشد برای چندین ماه یا حتی یکسال به دنبال کار بگردد. بسته به نوع حرفه و پیشه شما و نیز سمت قبلیتان در کار و همچنین محل زندگیتان، شاید مجبور به پذیرفتن شغلی در سطح پایین‌تر یا حتی شغلی کاملاً متفاوت با آنچه پیش از این داشته‌اید بشوید. این وضعیت ممکن است به انگیزه کاری شما نیز لطمه بزند. درحالی که سعی می‌کنید خود را به قبول شرایط و شغل جدید مجاب کنید، اثرات منفی که با ازدست دادن شغل قبلی هنوز در شما وجود دارد موجب می‌شود در شرایط فعلی و در مقایسه با سایر متقاضیان نتوانید توانایی‌های خود را آن طور که باید نشان دهید.

علاوه بر اینها، وقتی ترک کار به دلیل قصور و اشکالی از جانب خودتان باشد موجب می‌شود در یافتن شغل جدید با مشکلات دیگری نیز مواجه شوید؛ به عنوان مثال، نمی‌توانید از کارفرمای سابق خود به عنوان معرف و مرجع در تقاضانامه شغلی جدید نام ببرید.


سلامت روحی و جسمی

از دست دادن شغل، مخصوصاً اگر به شکل غیر منتظره‌ای باشد، می‌تواند از نظر روحی و عاطفی به شما صدمه بزند. ممکن است شما را دچار احساس ناامیدی، شکست و ناچاری کند؛ به خصوص اگر پیدا کردن شغل جدید نیز همراه با سختی‌ها و مشکلات بیشتری باشد. نداشتن درآمد و امنیت شغلی، نگرانی، ناراحتی و تشویش و حتی فشارهای روابط خانوادگی را نیز با خود به دنبال خواهد داشت. نداشتن حقوق و درآمد ثابت شما را مجبور می‌کند حتی سبک زندگی خود را تغییر دهید. به عنوان مثال، مجبور خواهید شد از برخی خرج‌های تجملاتی مانند رفتن به سفر و گردش، خریدهای غیرضروری و امکانات سرگرم‌کننده برای فرزندان چشم‌پوشی کنید. گذشته از اینها، با نداشتن امکان استفاده از بیمه سلامت، ممکن است مجبور شوید برای کم کردن هزینه‌ها، مراقبت‌های پزشکی و درمانی خود را نیز به تأخیر بیندازید.

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه