گران‌‌ترین عروسک در جهان با قیمت ۲۴۲,۵۰۰ پوند

نویسنده:

۰۹:۴۸:۳۲

 
در تاریخ 24 سپتامبر، یک عروسک نادر و منحصر به فرد رکورد جهانی برای هر عروسکی که تا به حال به فروش رسیده بود را با قیمت 242،500 پوند در خانه حراج بونهام (Bonhams) شکست. این عروسک فوق العاده دختر بچه، توسط کمپانی تولید کننده عروسک آلمانی، "کمر و راینهارت" (Kammer & Reinhardt) ساخته شده است.

او یک دست لباس سفید با آستین توری و روبان آبی که با چشم‌های آبی خاکستری رنگ ریز او منطبق می‌باشد، پوشیده است. کلاه ظریفی بر روی موهای قهوه‌ای مایل به قرمز او نشسته است. گوش‌های این عروسک سوراخ شده و چهره او یک پرتره قابل توجه از یک خانم جوان را نشان می‌دهد؛ شاید بتوان گفت نسبت به عروسک‌های دیگر بیان بزرگسالانه بیشتری دارد.

نسخه دیگری از این عروسک وجود ندارد؛ از این رو ممکن است که این عروسک صرفا یک قالب تجربی بوده باشد. استاد عروسک‌ساز، "لوین فانک" (Lewin-Funcke) که برای کمپانی راینهارت طراحی عروسک می‌کرده است، این عروسک را بر اساس یکی از چهار دختر خود ساخته بود. عروسک دیگری با شخصیت یک پسر جوان به نام "هاینز" (Heinz) در یک پیراهن آبی و کلاه قهوه‌ای، ساخت همان کمپانی عروسکی راینهارت، نیز به قیمت 115،300 پوند به فروش رسید. الگوی هاینز نیز برادرزاده استاد لوین بوده و احتمالا در عروسک‌های تولید 100 سری، گران‌ترین محسوب می‌شود.

"لی گاچ" (Leigh Gotch)، رئیس بخش اسباب بازی بونهام می‌گوید " این مجموعه یک آرایه منحصر به فرد از عروسک‌هایی را ارائه می‌دهد که در طول سال‌های 1909 تا 1912 از کودکان واقعی به تصویر کشیده شده است." او دلیل شکستن رکورد قیمت‌ها را "نادر بودن و با کیفیت بودن" این عروسک‌ها دانسته است.
 

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
حراج
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “گران‌‌ترین عروسک در جهان با قیمت ۲۴۲,۵۰۰ پوند”