تا سال ۲۰۱۹ تمام خودروهای جدید ولوو الکتریکی خواهند شد

نویسنده:

۱۲:۴۸:۱۳

نظر سوئدی‌ها بر این است که تا پایان این دهه، خودروهای هیبریدی و الکتریکی خط مقدم خودروهای آن‌ها را تشکیل خواهد داد.

اینجا خبری داغ که توجه همگان را جلب خواهد کرد داریم: ولوو اعلام کرده است که تا سال ۲۰۱۹ تمامی مدل‌های جدیدش به نوعی الکتریکی خواهند بود.

فکر نکنید که خودروهای خط مقدم کاملاً الکتریکی خواهند بود، برعکس تسلا، ولوو سطوح متفاوتی از الکتریکی شدن را در نظر دارد. اما به زبان ساده، در طی دو سال آینده، در هیچ نمایشگاهی خودروی ولوویی که تنها توسط سوخت‌های فسیلی کار کند وجود نخواهد داشت. می‌توانید انتخابی بین خودروهای تمام الکتریکی تا خودروهای هیبرید داشته باشید. این دنیای شجاعانه جدید ولوو است.

به گفته ولوو، مسیر الکتریکی کردن تمام خودروهایش به این نحو خواهد بود. شرکت می‌گوید: ولوو خودروهای الکتریکی را در مدل‌های معرفی خواهد کرد، که شامل خودروهای تمام الکتریکی، هیبریدهای دوشاخه دار و خودروهای کمی هیبرید خواهد بود.

شرکت پنج خودروی تمام الکتریکی را بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ رو نمایی خواهد کرد که سه تای آن‌ها مدل‌های ولوو خواهند بود و دوتای آن‌ها خودروهای الکتریکی باراندمان بالا تحت نام Polestar که بازوی خودروهای باراندمان بالای ولوو است خواهند بود.

شاخه Polestar   بخشی است که تا انتهای سال خودروهای تسلا مدل S و مدلX  و همچنین آئودی  e-tron و جگوار I-Pace   را هدف قرار خواهد داد. رقابت خودروهای تمام الکتریکی در حال جدی شدن است.لازم به ذکر است که اگرچه این اتفاق حرکتی چشم‌گیر و بزرگ از سوی ولوو است، اما سوئدی‌ها نسبت به پاره کردن قوانین خود غریبه نیستند. تنها سه سال پیش ولوو اعلام کرد که علا رغم ساخت مدل‌هایی برای رقابت با بی ام و، مرسدس و آئودی، آن‌ها دیگر خودروهایی بیشتر از چهار سیلندر یا بدون توربوشارژر نخواهند ساخت. اما این‌گونه نشد و آن‌ها بازی را باختند.

مدل‌ها از نظر سرعت نیز در حال رشد کردن هستند. مدل XC90  در بین خودروهای شاسی‌بلند، خودروی قابل تحسینی است، و همچنان نیز تازه و آینده نگرانه به نظر می‌رسد، اما تا سال ۲۰۲۰ پدربزرگ خودروهای خط مقدم ولوو محسوب خواهد شد، چرا که مدل‌های سالخورده V60/S60 و V40  همگی بازسازی‌شده‌اند و مدل XC90  جدید نیز پدیدار شده است. ما XC60  جدید را مدل به خوبی کوچک شده از XC90  در نظر می‌گیریم. همچنین نباید فراموش کنیم که ولوو هدف خود را بر ساخت خودروهایی که بر اثر سانحه در آن مرگ روی نمی‌دهد قرار داده است. که در این برنامه تلفات راننده را در مدل‌های جدیدی تا سال ۲۰۲۰ تولید خواهند شد نخواهیم داشت.

ولوو در حرکت است و آنچه در آینده خواهیم دید جذاب خواهد بود.

برگرفته از
topgear
لینک کوتاه