«تام یورک» خواننده گروه «ردیوهد» آلبوم جدید خود را بر روی «بیت تورنت» منتشر کرد

نویسنده:

۰۷:۱۷:۵۳

 
این آلبوم جدید به شکل یک بسته نرم افزاری به قیمت 6 دلار بر روی بیت تورنت برای دانلود گذاشته شده است. به نظر می رسد این روش جدیدی است که صنعت موسیقی برای کمک به هنرمندان در پیش گرفته تا به آن ها کمک کند از محصولات خود سود بیشتری بدست آورند.
آلبوم « Tomorrow's Modern Boxes» شامل 8 قطعه آهنگ جدید است و به همراه موزیک ویدئو آهنگ « A Brain In A Bottle» منتشر شده است. این آلبوم همچنین به صورت سی دی/دی وی وی نیز برای خرید قابل دسترس می باشد.

یورک اعلام کرده که این "تجربه ای جدید برای این است که بدانیم آیا عموم مردم می توانند با چنین روشی کنار بیایند یا نه. اگر این روش به خوبی جواب بدهد، می تواند راه مناسبی برای کنترل تجارت اینترنتی و خالقان آثار باشد. راهی برای کسانی که موسیقی، ویدئو یا هر اثر دیجیتالی دیگری را خلق می کنند، فروشنده آثار خود باشند و مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نباشند."
هنرمندانی که با بیت تورنت کار می‌کنند 90 درصد از درامد بدست آمده را برای خود نگه می دارند و بیت تورنت تنها 10 درصد درآمد حاصل را کسب می کند و هزینه های تراکنش را نیز می‌پردازد.
به گفته یکی از مسئولین بیت تورنت، این شرکت همکاری خود را با تام یورک از اوایل سال شروع کرده و در حال برنامه ریزی برای پخش آلبوم های جدید از هنرمندان دیگر نیز هست. اما هنوز هیچ نام دیگری را اعلام نکرده است.

اگر شما برای دانلود این آلبوم دچار مشکل شده اید و نمی دانید چطور با بیت تورنت کار کنید، بیت تورنت راهنمای قدم به قدمی هم برای راهنمایی کاربران منتشر کرده است.
کاربران بیت تورنت تا به حال 120 میلیون نسخه نرم افزاری از بیش از 11000 هنرمند و فیلم ساز در سال اول اجرای این پروژه دانلود کرده اند.

پریا پورمند

برگرفته از
BitTorrent
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “«تام یورک» خواننده گروه «ردیوهد» آلبوم جدید خود را بر روی «بیت تورنت» منتشر کرد”