BMW X3 جدید قدرتی معادل ۳۵۵ اسب بخار دارد

نویسنده:

۱۱:۱۱:۰۶

آئودی SQ5 و مرسدس GLC AMG مراقب باشید، آخرین BMW X3 پشت سرتان است.

این یک بی‌ام‌و X3 کاملاً جدید است: این خودرویی که انگار عمل جراحی زیبایی چشم‌گیر و ملایمی داشته است در واقع نسل سوم بی‌ام‌و های شاسی بلند با اندازه متوسط است.

اثبات این موضوع که این خودرو، بیشتر برای مصارف اسپرت طراحی شده است تا کاربردهای عمومی، را می‌توان از ۵۵ کیلوگرم کاهش وزن و توزیع وزن ۵۰:۵۰ آن و صحبتی که درباره “کاهش وزن بدون فنر” آن شده است، فهمید. همچنین یک نماد M در پشت آن قرار دارد. اگر نسخه جدید M40i را سفارش دهید، به این خودرو را خواهید داشت.در زیر کیت بدنه M Sport آن که چرخ‌های ۲۱ اینچی اختیاری نیز دارد، یک موتور سه لیتری شش سیلندر بنزینی توربو با قدرت ۳۵۵ اسب بخار قرار دارد. این میزان توان آن را بالاتر از آخرین آئودی SQ5 و پایین‌تر از مرسدس GLC 43 قرار می‌دهد. صفر تا صد این مدل ۴٫۸ ثانیه است و به ادعای بی‌ام‌و میزان مصرف سوخت آن ۸٫۲ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است.

انتقال ظاهر M به آن توسط یک اگزوز اسپرت، سیستم تعلیق اسپرت، نسبت فرمان قابل تغییر و یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک همراه با کنترل کننده شروع آن، کامل شده است. یک کنترل کننده شروع واقعی در یک X3!

سیستم چهارچرخ محرک آن ید طولایی دارد اما کنترل کننده پایداری آن نیز تنظیمات سفارشی مخصوص به خود را دارد.

اگر می‌خواهید یک X3 را به خاطر دلایل مشهودتری بخرید، در نظر داشته باشید که موتورهای دیزلی آن به صورت دو لیتری با ۱۸۷ اسب بخار و مصرف سوخت ۵ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر و همچنین به صورت سه لیتری با ۲۶۱ اسب بخار با مصرف سوخت ۵٫۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر موجود هستند. همه آن‌ها به صورت استاندارد با AWD و گیربکس هشت سرعته اتوماتیک ارائه می‌شوند.

از سایر مزایای تکنولوژی کی آن می‌توان به سیستم‌های ناوبری روزآمد، نمایشگر موجود بر شیشه جلو و همچنین کمک راننده اشاره کرد. بی‌ام‌و راننده نیمه اتوماتیک را ارائه کرده است. مانند سایر سازندگان ضرورتاً سیستم‌های کروز کنترل فعال و دستیار سیر مسیر را که می‌توانند به کمک یکدیگر برای رانندگی اتوماتیک X3 به کار بروند را داراست. البته شما باید همچنان بر روی صندلی بنشینید و فرمان را در دستانتان بگیرید.البته چون M40i است احتمالاً ترجیح می‌دهید که خودتان آن را برانید. اگر این خودرو را می‌خواهید باید ۵۱۲۸۰ پوند برای آن پرداخت کنید. البته قیمت X3 از زیر ۴۰۰۰۰ پوند شروع می‌شود.

دوستش دارد؟ یا این که دارید به کور شدن از شاسی بلندها دچار می‌شود، چرا که هر هفته یک مدل جدید بیرون می‌آید.


برگرفته از
topgear
لینک کوتاه