رونمایی رسمی از ویندوز بعدی و تعیین نام آن در کنفرانس سه‌شنبه مایکروسافت؟

نویسنده:

۰۹:۴۵:۱۶

در حالی که برخی منابع قابلیتها و تغییرات نسخه جدید ویندوز نسبت به عموزاده‌های قبلی‌اش را لیست کرده اند، هنوز نام دقیق این محصول مشخص نیست. اگرچه تا کنون اغلب آن را ویندوز 9 می‌خواندند، اما مایکروسافت در تبلیغات مختلف گفته که نام آن در مراسم معرفی مشخص خواهد شد. البته برخی منابع هم نام ساده و سرراست Windows را برای سیستم‌عامل تازه مایکروسافت محتمل دانسته‌اند. 
 
مایکروسافت فعلا در خبرها و شایعات از ویندوز تازه خود با اسامی چون Threshold و Windows X نام می‌برد. البته نام دوم بیشتر نشان دهنده این است که قرار است X با چیز دیگری جایگزین شود. هرچند که برخی مدیران و کارکنان ارشد مایکروسافت می‌گویند نام تازه هنوز انتخاب نشده است!
 
همچنین در میان شایعات هنوز نامهای فراوانی همچون Windows X یا Windows One یا همان Windows 9 ساده همچنان به چشم می‌خورند. البته هنوز این احتمال ناخوشایند هم وجود دارد که مایکروسافت کلا نام ویندوز را به دور انداخته و از برند جدیدی برای سیستم‌عامل محبوبش استفاده کند. 
 
البته در این میان با بی دقتی مایکروسافت، شانس یک نام برای انتخاب قوت گرفته است. روز گذشته که مایکروسافت نسخه پیش‌نمایش تکنیکی ویندوز جدید را برای برنامه‌نویسان ارائه کرد، در سایت دانلود از عنوان Windows TH استفاده نمود. که در توضیح آن عبارت «نسخه بعدی سیستم‌عامل ویندوز» درج شده است. گفته می‌شود نسخه ۶۴ بیتی این پیش‌نمایش ۴ گیگابایت و نسخه ۳۲بیتی آن ۳ گیگابایت حجم دارد.
 
و در تصویری دیگر از سایت دانلود نسخه پیش‌نمایش تکنیکی ویندوز جدید، می‌توانید در اندازه کوچک نمایی کلی از ویندوز بعدی را ببینید. که همزمان با حفظ کادر جستجوی ویندوز ۸، دوباره دکمه محبوب Start را به جای خود برگردانده است. البته در کنار تمام داستان‌های ویندوز تازه، شایعه مهم دیگری هم به گوش می‌خورد که از پایان عمر عنوان Windows RT در دنیای سیستم‌عاملها سخن می‌گوید.
 
هرچند که برای تایید تمام این شنیده‌ها اندکی صبر لازم است.

عباس واحدی

برگرفته از
Windows X
لینک کوتاه

دیدگاه