در تشخیص لیوایز تقلبی از اصل حرفه‌ای شوید!

نویسنده:

۱۱:۰۰:۵۶

وقتی به کشورهای آسیایی مانند شانگهای، هنگ‌کنگ و بانکوک سفر می‌کنید، باید حواستان جمع باشد! زیرا وقتی وارد فروشگاهی می‌شوید و می‌خواهید اقلام مورد نیازتان را بخرید لازم است خیلی احتیاط کنید تا جنس تقلبی یا فیک را به جای جنس اصل به شما قالب نکنند.

با فرض بر این که این کشورها به قطب کارخانه سازنده نزدیک هستند، ولی اصلاً این ضمانت وجود ندارد هر چیزی که می‌خرید اصل است؛ حتی با این که کیفیت خیلی خوبی دارند و ظاهرشان هم شیک است. چه در کشورهای آسیایی به حراجی رفته یا هر جای دیگر دنیا باشید، اگر یک کت یا شلوار‌ لیوایز (Levi’s) برای خرید یافتید، اول از همه به اصل بودن آن شک کنید. شما باید قبل از خرید و پرداخت وجه با دقت آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که اصلِ اصلِ اصل است.بر روی برچسب لیوایز سایز و طریقه نوشتن نام برند را بررسی کنید. با این که محل نصب برچسب همیشه در جین‌ها یکسان است اما ممکن است در کت‌ها متفاوت باشد. اندازه برچسب‌ها یکسان و به رنگ قهوه‌ای و از جنس چرم طبیعی است. بر روی این برچسب عبارت‌هایی مانند “Levi Strauss & Co; San Francisco, Cal; Original Riveted یا شبیه اینها ممکن است نوشته شده باشد. اگر رنگ برچسب یا املای آن چیزی غیر از این بود، مطمئن باشید که جنسی که به شما می‌فروشند تقلبی است نه اصل! پس، بهای یک جنس تقلبی را بپردازید نه اصل!به دنبال علامت زبانه نواری‌شکل بگردید. این علامت با عنوان نوار قرمز نیز شناخته می‌شود. یک نوار باریک به طول تقریبی یک اینچ یا دو و نیم سانتی‌متر از جنس پارچه و به رنگ قرمز که از جیب سمت چپ کت (یا جیب سمت راست شلوار) بیرون زده است و نام Levi’s روی آن نوشته شده است. این نام از بالا به پایین با حروف جداگانه “L,” “E,” “V,” “I,” , “s” نوشته می‌شود که به همدیگر چسبیده‌اند تا این که به صورت افقی مثل یک کلمه نوشته شوند.دوخت جیب را هم به دقت موشکافی و بررسی کنید که همیشه به شکل کمانی یا قوس‌دار روی کت‌های اصل دوخته می‌شود. جیب‌ها یک دوخت به شکل کمان دوتایی شبیه حرف M انگلیسی یا پرنده‌‌ای که در حال پرواز به سوی افق است دارند. این یکی از بارزترین مشخصه‌‌های یک لباس لیوایز اصل است.

نکته و هشدار

در هنگام خرید لباس، نه تنها باید فهرست مشخصه‌های لیوایز را به دنبال اصل بودن مرور کنید بلکه باید در اصل بودن به جنبه‌های دیگری مانند بی‌کیفیت بودن پارچه، دوخت جابه‌جا یا کیفیت ضعیف کل لباس هم مظنون شوید. حتی اگر از خود فروشگاه اصلی برند لباس مورد علاقه‌تان را می‌خرید، در صورت داشتن هر گونه مشکل باید آن را مرجوع کنید.

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه