«افسانه را چاپ کن» مستندی در مورد چاپ سه بعدی

نویسنده:

۰۲:۴۹:۰۷

به گفته «کِلِی توییل» و «لوییس لوپز»(کارگردان Freakonomics) که این فیلم را کارگردانی کرده اند، این فیلم مانند کپسول زمان یک صنعت در حال تولد است."نتیجه نهایی این مستند نگاهی به درون این تکنولوژی تازه و نوپا است و روایت چالش هایی که این صنعت جدید در زمینه تجارت و موضوعات اخلاقی به وجود خواهد آورد."
 

این مستند 90 دقیقه ای که از شبکه نتفلیکس پخش خواهد شد، به موضوعات و مشکلاتی که چاپ سه بعدی با خود به همراه آورده-مانند ساخت تفنگ و اسلحه به کمک این صنعت-می‌پردازد.
توییل کارگردان این مستند می گوید دو سال پیش که او به «مارکربات» پا گذاشت هیچ چیزی در مورد چاپ سه بعدی نمی دانست و کار در پشت صحنه بود که به او همه چیز را در مورد این صنعت آموخت." شاید یکی از چیزهایی که ما در این مورد یاد می‌گیریم این است که این در صنعت تولیدی می توان از انواع جنسیت ها و مواد مختلف استفاده کرد. در این تکنولوژی می توان اشیایی از فلز، چوب، سیمان و یا مواد بیولوژیکی ساخت که حتا در ذهن نمی گنجد. برای همین است که به نظر ما آینده چاپ سه بعدی بسیار درخشان به نظر می رسد و ما در مورد آن بسیار هیجان زده ایم."

«افسانه را چاپ کن» هم اکنون در سینماهای نیویورک و لس آنجلس در حال پخش است و به زودی بر روی نتفلیکس قابل مشاهده خواهد بود.

 
پریا پورمند
برگرفته از
Print The Legend
لینک کوتاه