«بر باد رفته» به مناسبت ۷۵ سالگیش به سینماها بازمی‌گردد

نویسنده:

۰۳:۵۲:۲۰

شاید "رت باتلر" (Rhett Butler) برایش مهم نباشد، اما طرفداران فیلم "بر باد رفته" (Gone with the Wind) چیزی بیش از خوشحالند که این فیلم کلاسیک ساخت سال 1939 به مناسبت 75 سالگیش بار دیگر برای اکران به سینماها برمی‌گردد. این فیلم ویژه در 650 سالن تئاتر در سرتاسر ایالات متحده در روزهای یکشنبه و چهارشنبه برای نمایش برنامه ریزی شده است، و "فیلم کلاسیک ترنر" (Turner Classic Movies) نسخه یادبود DVD / bluray آن را عرضه می‌کند.

بر باد رفته بر اساس رمانی به نویسندگی "مارگارت میچل" (Margaret Mitchell) با بازی "ویوین لی" (Vivien Leigh) و "کلارک گیبل" (Clark Gable) ساخته شده است و در تاریخ 15 دسامبر 1939 در آتلانتای جورجیا برای اولین بار به روی پرده سینما رفت. هم‌چنین در زادگاه گیبل، کادیز اوهایو، که خانه خانوادگی‌اش تبدیل به یک موزه شده است، برای حراج خاطرات "بر باد رفته" برنامه ریزی شده است.
داستان عشقی "اسکارلت اوهارا" (Scarlett O'Hara) در میان جنگ‌های داخلی، توانست 10 جایزه آکادمی را به دست آورد؛ از جمله اولین جایزه که به یک آمریکایی آفریقایی، به نام "هتی مک‌دانیل" (Hattie McDaniel) داده شده است. در وب سایت فیلم موجو، بر باد رفته با فروش 1600000000 دلار در بالای فیلم "جنگ ستارگان" با فروش 1450000000 دلار به عنوان پرسودترین فیلم در تمام دوران رتبه بندی شده است.

بازیگر نقش اول این فیلم ویوین لی، در سن 53 سالگی درهشتم جولای سال 1967 بر اثر بیماری سل در لندن درگذشت.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
بر باد رفته
لینک کوتاه

دیدگاه