90 درصد بازار جهانی گوشی‌های ویندوزی در دست نوکیا

نویسنده:

۱۰:۲۹:۳۷


به گزارش فارس به نقل از جی‌اس‌ام آرنا، شرکت AdDuplex که بزرگترین توزیع کننده سیستم‌عامل ویندوز فون و ویندوز 8 مایکروسافت محسوب می‌شود، جزییات مربوط به حضور سیستم‌عامل موبایلی شرکت مایکروسافت در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را منتشر کرد.

این مرکز گزارش داد که شرکت نوکیا به واسطه سری گوشی‌های هوشمند Lumia مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون 8، هم‌اکنون بیش از 90 درصد بازار جهانی سیستم‌عامل ویندوز فون 8 را در اختیار دارد که این رقم نسبت به آمار ماه ژوئیه افزایش 5 درصدی و نسبت به ماه آگوست افزایش 3 درصدی را نشان می‌دهد.

گفته می‌شود که این اعداد و ارقام هدفی بوده که از زمان انعقاد قرارداد مایکروسافت و نوکیا، غول نرم‌افزاری جهان در سر می‌پرورانده است.

شرکت‌های HTC، سامسونگ و هوواوی دیگر مراکزی محسوب می‌شوند که گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون 8 را تولید می‌کنند که البته تمامی آن‌ها روی هم رفته نمی‌توانند به سهم نوکیا در این بازار برسند.

دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون 8 در مدل‌های مختلف تولید می‌شوند که ارزان‌ترین آن‌ها با نام Lumia 520 نوکیا به عنوان پرفروش‌ترنی گوشی ویندوزی جهان برگزیده شده است و از ماه آگوست تا کنون سهم آن در بازار جهانی گوشی‌های ویندوزی 6 درصد افزایش یافته است.

از دیگر گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون 8 که محبوبیت فراوانی نزد کاربران جهانی دارند می‌توان به Lumia 920، 620 و 720 شرکت نوکیا اشاره کرد.


برگرفته از
Windows Phone
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه