فوت‌وفن تنگ کردن لباس‌های گشاد

نویسنده:

۰۲:۱۰:۲۷

اگر می‌خواهید بدانید چطور لباس‌هایی را که چند سایز برایتان بزرگ شده است کمی تنگ کنید، این مطلب فوت‌وفن را از دست ندهید.

آیا به تازگی وزن کم کرده‌اید یا لاغر شدید؟ یا شاید لباسی هدیه گرفته‌اید که برایتان گشاد است؟ احتمالاً هر کدام از ما یکی دو لباس داریم که برایمان حتی تا چند سایز بزرگ شده است. این کاهش وزن به هر دلیلی که باشد این امکان وجود دارد لباسی را که برایتان بزرگ شده است دوباره قالب تن خود کنید.

با استفاده از این چند مرحله ساده و آسان، می‌توانید لباس‌هایی را که برایتان بزرگ شده است تا چند سایز کوچک کنید.

چیزهایی که به آنها نیاز خواهید داشت:

 • آب جوش
 • سطل یا لگن
 • ماشین لباسشویی
 • خشک‌کن با تنظیمات درجه حرارت بالا

راهنمای تنگ کردن لباس گشاد

لباس مورد نظر را درون یک سطل یا لگن قرار دهید. حتماً دقت داشته باشید ظرفی که استفاده می‌کنید در مقابل حرارت بالا مقاوم باشد و مواد تشکیل‌دهنده آن طوری نباشد که در حرارت زیاد آب شود.

مقداری آب را بجوشانید و با همان حرارت به درون ظرف حاوی لباس بریزید. اجازه دهید لباس آنقدر در آب جوش بماند تا دمای آب به حدی خنک شود که بتوانید دستتان را در آن فرو کنید.لباس را از ظرف خارج کنید، آب اضافی آن را بگیرید، سپس درون ماشین لباسشویی قرار دهید. درجه ماشین لباسشویی را روی حرارت بالا تنظیم کنید.

سپس لباس را درون قسمت خشک‌کن روی درجه حرارت بالا بگذارید تا لباس کاملاً خشک شود.

وقتی لباس کاملاً خشک شد آن را روی تن خود امتحان کنید. احتمالاً از نتیجه کار خود شگفت‌زده خواهید شد. اگر بر حسب اتفاق لباس بیش از آنچه می‌خواسته‌اید تنگ شده باشد، می‌توانید ابتدا پارچه از چند نقطه مرطوب کنید سپس آن را از هر طرف بکشید، آنگاه بگذارید به همان شکل روی بدن شما خشک شود.

نکته‌ها و هشدارها

حرارت موجب می‌شود بسیاری از انواع پارچه و الیاف مختلف آب برود و کوچک شود. این عمل روی پارچه‌هایی که از مواد مختلف و مخلوط ساخته شده است بهتر نتیجه می‌دهد. اما به خاطر داشته باشید به هیچ وجه این کار را با پارچه‌های پشمی یا ابریشمی انجام ندهید. پیش از انجام هر عملی ابتدا برچسب روی مارک لباس را با دقت بخوانید تا متوجه شوید که آیا لباس می‌بایست به روش شست‌وشوی خشک یا آب سرد شسته شود یا مواردی از این قبیل. در این صورت، با انجام کاری اشتباه لباس خود را از بین نخواهید برد.

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه

1 دیدگاه برای “فوت‌وفن تنگ کردن لباس‌های گشاد”
 1. سلام دو تا سوال داشتم
  یکی این که اگه اب جوش رو بریزیم روی لباس .. لباس خراب نمیشه ؟؟
  دو این که من لباسشوییم در بالا هست و خشک کنش ساده هست….حرارت و اینا نداره کلا..فقط خشک میکنه..چیکار کنم الان ؟؟
  لطفا جوابم رو بدید ممنون