ارتقاء رایگان ویندوز ۹ برای دارندگان ویندوز ۸!

نویسنده:

۰۹:۵۳:۳۶

طبق اطلاعات به دست آمده، آندرس دیانتورو مدیر مایکروسافت اندونزی تایید نموده که ارتقاء به ویندوز ۹ برای کاربران ویندوز ۸ رایگان خواهد بود. پیش از این هم شنیده ‌می‌شد که مایکروسافت امیدوار است تمامی کاربرانش را به آخرین نسخه پلتفرم خود فراخواند و به نظر می‌رسد کاهش هزینه‌های این مهاجرت می‌تواند بهترین محرک و انگیزه در این راه باشد.
 
دیانتورو این اظهارات را در نشست خبری عنوان نمود که چند روز پیش در هتل مولای جاکارتا برگزار شده بود. چندی پیش نیز شایعاتی در خصوص پیشنهاد ویژه مایکروسافت برای کاربران ویندوز ایکس پی منقرض شده نیز شنیده می‌شد. البته در گفته‌های وی صحبتی در خصوص ویندوز ۷ و ویستا به میان نیامد و هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت هویچ تشویقی خود را در برابر کاربران این دو سیستم‌عامل هم به حرکت درخواهد آورد یا خیر.
 
به نظر می‌رسد شیوه کسب‌وکار مایکروسافت در حال تغییر است و این شرکت تلاش دارد تا به جای درآمد مستقیم از سیستم‌عامل‌ها، بیشتر به سمت کسب سود از فروشگاه اپلیکیشن‌ها برود. و در صورت صحت اطلاعات گفته شده در این خصوص، مایکروسافت نیازمند است تا تعداد کاربران آخرین نسخه سیستم‌عاملش را به حداکثر ممکن برساند تا این شیوه کاری قابل اجرا باشد.
 
البته برای تایید این شایعات و دیگر گفته‌ها در خصوص جدیدترین سیستم‌عامل مایکروسافت، انتظار چندانی نیاز نیست. زیرا این شرکت قصد دارد روز سه شنبه کنفرانسی را جهت رونمایی از این سیستم‌عامل در سانفرانسیسکو برگزار کند.

عباس واحدی

برگرفته از
ویندوز ۹
لینک کوتاه

دیدگاه