با فولکس واگن Touareg خداحافظی کنید ……

نویسنده:

۰۸:۱۵:۴۹

خودروی Tiguan کم و بیش جای آن را خواهد گرفت، اما این جایگاه را با Atlas به اشتراک خواهد گذاشت.

فولکس واگن امسال دو کراس‌اور جدید معرفی کرد،یکی از آن‌ها که سه ردیف صندلی دارد و مدل دیگر که ردیف سوم را می‌توان به صورت اختیاری به آن اضافه کرد. همین موضوع هم باعث می‌شود که برای خودروی قدیمی‌تر جایگاهی باقی نماید که البته خودروی Tiguan خود یکی از عوامل این اتفاق است.

به گزارش Motor Trend، فولکس‌واگن تولید Touareg را برای ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ متوقف خواهد کرد. این خودرو در دیگر بازارهای جهان پابرجا خواهد ماند و حتی نسل جدید این خودرو در قالب پلتفرم آئودی Q7 ساخته خواهد شد ، اما دیگر این ماشین رنگ امریکا را به خود نمی‌بیند ، فولکس‌واگن این موضوع را از طریق ایمیل تائید کرده است.یکی از بزرگ‌ترین دلایل کنار گذاشتن خودروی Touareg جایگاه آن در بین دیگر خودروها است. خط مقدم شرکت فولکس‌واگن در ایالات متحده امریکا اکنون در اختیار خودروی Atlas می‌باشد که با داشتن سه ردیف صندلی مختص به بازار آمریکا ساخته شده است. خودروی  Tiguanکه امسال دوباره طراحی شده بود، اکنون قابلیت انتخاب دو یا سه ردیف صندلی را دارد که این امکان باعث می‌شود فضای صندوق عقب این خودرو بیشتر از خودروی Touareg باشد.


Atlas

اگر این دلایل برایتان کافی نیست، به میزان فروش این ماشین در آمریکا نگاه کنید. شرکت فولکس واگن از سال ۲۰۱۲ تا کنون نتوانسته بیشتر از ۱۰۰۰ دستگاه در هر ماه از این خودرو را به فروش برساند. در سال ۲۰۱۶ این شرکت تنها ۴۲۲۳ عدد از این خودرو را فروخته است. این آمار را با فروش دیگر خودروی این شرکت یعنی Atlas مقایسه کنید. تنها در دو ماه اول ورود این خودرو به بازار۴۰۲۳ عدد از آن به فروش رسیده است. خودروی دیگر این شرکت یعنی Tiguan در سال‌های اخیر از شرایط فروش خوب و پایداری برخوردار بوده است، در حقیقت این خودرو در سال ۲۰۱۶ در ایالات متحده امریکا بهترین تعداد فروش را داشته که تعداد آن به ۴۳۶۳۸ عدد می‌رسد.

با در راه بودن چند دستگاه خودروی الکتریکی و یک کراس‌اور دیگر، خط تولید شرکت فولکس‌واگن در آمریکا با نبود خودروی Touareg  دچار مشکل خاصی نخواهد شد. نبود این خودرو بسیار ناراحت کننده است چرا که این خودرو حس رانندگی خوبی را منتقل می‌کرد، اما چیزهای بزرگ‌تر و بهتری در راه هستند.

برگرفته از
cnet
لینک کوتاه

دیدگاه