دستبندی که می‌تواند زندگی‌تان را نجات دهد

نویسنده:

۱۰:۱۶:۴۷

Wrixo دستبندی است که برای جمع‌آوری کردن اطلاعات پزشکی به منظور استفاده در مواقع اورژانسی طراحی شده است.

این دستبند که با تکنولوژی‌ای ساده ساخته شده است، می‌تواند در مواقعی که برایتان امکان‌پذیر نیست، اطلاعات پزشکی‌تان را منتقل کند.

برخلاف وسایل پوشیدنی هوشمند که دارای پردازنده، آنتن و صفحات نمایشگر هستند، Wrixo دستبندی زد آب است که می‌تواند توسط یک کد QR یا یک چیپ NFC اطلاعات مهم بیمار از جمله سوابق پزشکی، نسخه‌ها، حساسیت‌ها را که از پیش بر روی یک فضای ابری اینترنتی ذخیره شده است را در دسترس قرار دهد.

کاربران می‌توانند اطلاعات مشابه دیگری از جمله گروه خونی، بیمه و حتی سوابق قبلی از جمله X-ray، MRI و نتایج آزمایشگاهی را نیز آپلود کنند. به گفته Wrixo، این تکنولوژی مورد تائید HIPPA می‌باشد اما با این حال سؤالاتی در رابطه با حریم خصوصی و امنیت در رابطه با آن وجود دارد، که البته این مسائل بسیار مورد توجه رسانه‌ها هستند.

این محصول که قیمت آن از ۱۹ دلار شروع می‌شود به دکترها اجازه می‌دهد که توسط اسکن یک QR کد به اطلاعات دسترسی پیدا کنند. یا در شرایط اورژانسی از چیپ بی سیم NFC برای انتقال اطلاعات به تلفن‌های همراه دارای NFC استفاده می‌کند. خدمات حافظه ابری Wrixo برای ذخیره‌سازی اطلاعات و سوابق به دو صورت رایگان و همراه با هزینه ماهانه ۶ دلار ارائه می‌شود.

می‌توان این دستگاه را در قالب گردنبند یا دسته کلید نیز دریافت کرد. برای افرادی که سگ خدمت رسان دارند، گیره‌ای وجود دارد که به قلاده یا لباس آن‌ها متصل می‌گردد.

در حال حاضر می‌توان این دستبندها را از طریق وب‌سایت Wrixo پیش سفارش داد و همچنین سازمان Idol Memory کمپینی را راه‌اندازی کرده‌اند که مطابق آن درصدی از سود فروش این دستبندها در اختیار مرکز آلزایمر آمریکا قرار می‌دهد.

در حال حاضر نمی‌توان گفت که این دستبندها چقدر خوب می‌توانند در شرایط اورژانسی کارآمد باشند، اما شرکت مطمئن است که دستگاه کار خود را با موفقیت به انجام خواهد رساند.

آقای جورج شیح بنیان‌گذار Wrixo در اخباری اعلام کرده است: “این موضوع می‌تواند تعیین‌کننده بین مرگ و زندگی باشد. بسیار مهم است که کادر پزشکی و اورژانس، دسترسی سریعی به سوابق بیمار و اطلاعاتی که به آن در اتخاذ درمان درست در کمترین زمان ممکن کمک نماید داشته باشند.

 

برگرفته از
cnet
لینک کوتاه

دیدگاه