اکران انیمیشن «The Boxtrolls» بعد از ۱۰ سال ساخت

نویسنده:

۱۲:۴۶:۲۱


انیمیشن سه بعدی «The Boxtrolls» که به سبک استاپ-موشن ساخته شده و در آخر این هفته در سینماها اکران شد، اقتباسی از کتاب «هیولاها بیایید!»(Here Be Monsters!) اثر آلن اسنو است. این فیلم داستان پسری به اسم «اِگز» را بیان می کند که توسط ترول های آشغال جمع کن بزرگ شده و می خواهد این ترول ها را از دست «آرچیبالد اسنچر»(که بن کینگزلی صداپیشگی او را به عهده دارد) یک آفت‌زدا، نجات دهد. صداپیشگان این انیمیشن ایزاک هِمسفرد رایت، بن کینگزلی، اِل فانینگ، تونی کولت، جارد هریس، سیمون پگ، نیک فراست و تریسی موگان هستند.

 

«ترویس نایت» که سرپرست استودیو انیمیشن لیکا است می گوید که این استودیو کار خود را ده سال پیش با دو پروژه آغاز کرد که یکی از آن ها کارولاین و دیگری اقتباسی از کتاب «هیولاها بیایید!» بود:" کار کردن بر روی یک پروژه اقتباسی کار بسیار مشکلی است و این انیمیشن برای 10 سال در آشپزخانه ما در حال پختن بوده و برای مدت زیادی گروه کوچکی برروی آن کار کرده اند تا اثر قابل قبولی ارائه دهند."

به گفته نایت " این یک کتاب 550 صفحه ای پر از شخصیت های مختلف و توصیفات محیط های متفاوت بود و ما باید به همه آن ها وفادار می ماندیم و با این حال سعی می کردیم عناصر اضافی را طوری حذف کنیم که به هسته اصلی داستان صدمه ای وارد نشود و این چیزی است که زمان زیادی می برد."
 
پریا پورمند
 

برگرفته از
The Boxtrolls
لینک کوتاه

دیدگاه