گریه کنید تا آرامش پیدا کنید

نویسنده:

۰۱:۴۰:۴۰

در این لحظلات تمام غم و اندوه دنیا در دل انسان جای می‌گیرد. اما قبل از این که خودتان را جمع و جور کنید و جلوی گریه‌ی خود را بگیرید، باید بدانید که گریه کردن در واقع برای شما مفید نیز هست.
گریه کردن استرس را از بین می‌برد
گریه کردن باعث می‌شود که منگنز از بدن شما خارج شود؛ منگنز یک ماده‌ی معدنی است که روحیه‌ی شما را تغییر می‌دهد. اشک‌های شما 30 برابر بیشتر از خون شما منگنز دارد. البته راه‌های بهتری هم برای از بین بردن استرس وجود دارد، اما اگر احساس می‌کنید دلتان می‌خواهد گریه کنید، حتماً این کار را انجام دهید.
گریه کردن باعث تقویت روابط می‌شود

آیا تاکنون به این موضوع توجه کرده‌اید که هرگاه گریه می‌کنید همسر شما توجه بیشتری به شما نشان می‌دهد و در نهایت احتمالاً به شما ابراز علاقه می‌کند؟ طبق یک تحقیق که در Evolutionary Psychology منتشر شده است، زمانی که مخفیانه گریه می‌کنید، این عمل باعث تقویت روابط و دوستی‌ها می‌شود. در این تحقیق، اشک‌های شرایط مختلف احساسی و اجتماعی مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص گردید که گریه کردن یک عکس‌العمل برای جلب ترحم و حمایت اطرافیان است.

گریه کردن، حال و هوای شما را بهبود می‌بخشد
شاید مادر شما به شما گفته باشد که گاهی اوقات باید حسابی گریه کرد. تحقیقات نشان داده‌اند که افراد پس از گریه کردن، هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی احساس بهتری دارند. چرا؟ محققان معتقدند که عمل گریه کردن یک سری مواد شیمیایی اضافی بدن را دفع می‌کند. در عین حال آرامش روانی حاصل از گریه کردن باعث می‌شود که بتوانیم با شرایط دردناک مواجه شویم.
 

پریا اقدامی
 

برگرفته از
گریه کنید...
لینک کوتاه

دیدگاه