با این گیاهان فضای باغچه‌تان را پر کنید!

نویسنده:

۰۷:۵۵:۳۷

فضای زیادی از باغچه‌تان خالی و بدون استفاده مانده؟ گیاهانی می‌خواهید که سریع رشد کنند و زمین خالی را بپوشانند؟ راه حل شما همین جا است!

۱- آویشن

از بوی تازه آویشن در زیر پاهای‌تان لذت ببرید! این گیاه سریع رشد شاخ و برگ معطری دارد و گل‌های صورتی یا سفید آن در بهار و تابستان به شما لبخند می‌زنند!

شرایط رشد: آفتاب کامل و خاکی با زهکشی خوب

۲- گل مروارید عطری

گل مروارید عطری انتخاب مناسبی برای پوشش زمین و هم چنین عطر آگین کردن فضای حیاط‌تان است. وقتی برگ‌ها فشرده یا له و خرد شوند بویی شبیه بوی دل‌انگیز یونجه تازه برداشت شده در فضا پراکنده می‌شود! گیاهی است که به هرس احتیاج ندارد و خودش ظاهرش را آراسته حفظ می‌کند.

شرایط رشد: در سایه کامل و خاکی با زهکشی خوب می‌روید

۳- پای بز (علف بز)

این گیاه سریع رشد در مکان‌های کم نوری که حتی گیاهان سایه دوست هم نمی‌توانند در آن دوام بیاورند، به خوبی پرورش پیدا می‌کند. چون گیاهی بسیار قوی و شکیباست، بهترین انتخاب برای مکان‌های کم نور است. این گیاه واریته‌ های رنگارنگ هم دارد که برگ‌هایی با ترکیب رنگ سفید، کرم و سبز تولید می‌کنند.

شرایط رشد: سایه کامل و خاکی با زهکشی خوب

۴- آجوگا

در آغاز فصل بهار گیاه آجوگا با شکوفه‌های سفید، صورتی یا آبی خود شما را مجذوب می‌کند! شاخ و برگ منحصر به فرد این گیاه در انواع مختلفی قابل یافت است. از رنگ شکلاتی – ارغوانی گرفته تا لبه‌ شکلاتی و قرمز – برنز!

شرایط رشد: سایه کامل و خاک مرطوب با زهکشی خوب

۵- گل لامیوم (گزنه)

لامیوم گزینه ای بسیار عالی برای افرادی است که وقت رسیدگی زیاد به گیاه‌شان را ندارند. بیشتر گونه‌های این گیاه در تابستان گل می‌دهند و خوشه ای از شکوفه‌های صورتی یا سفید تولید می‌کنند. حتی زمانی که گیاه گل ندارد هم شاخ و برگ آن، که با خطوط نقره‌ای تزیین شده‌اند، هر گوشه تاریکی را پر از نور و زیبایی می‌کنند! چه انتخاب خوبی برای داشتن یک باغچه شاداب!

شرایط رشد: سایه کامل و خاک مرطوب با زهکشی خوب

۶- لیزوماکیا (لیزوماخیا)

لیزوماکیا طلایی گیاهی عالی برای افزودن دنیایی از رنگ به نقاط تاریک باغچه‌تان است! این گیاه به سرعت پراکنده می‌شود و راه حل مناسب و چشم نوازی برای پوشاندن قسمت‌های خالی باغچه‌تان است.

شرایط رشد: سایه کامل و خاک مرطوب

۷- اپیمدیوم

نقاطی با شرایط خشک و کم نور از بدترین مکان‌ها برای رشد گیاهان هستند. خوشبختانه اپیمدیوم دقیقا در چنین شرایطی رشد می‌کند. اگر از این گیاه خوشتان آمده باید این مژده را به شما بدهم که حق انتخاب زیادی هم دارید چرا که اپیمدیوم ذارای گونه‌های مختلفی است.

شرایط رشد: سایه کامل و خاکی با زهکشی خوب

۸- گل برف (موگه، زنبق دره)

این زیبای خوش بو یکی از آسان رشد ترین گیاهان پوششی است. این گیاه برای رشد در مکان‌های سایه داری مثل بالکن‌ها یا در حیاط و زیر سایه درختان بزرگ، عالی است. حواستان باشد این گیاه قدرتمند می‌تواند گسترش زیادی پیدا کند.

شرایط رشد: سایه و خاکی با زهکشی خوب

۹- گل پریوش

از گل‌های خوشرنگ پریوش که در بهار درمی‌آیند و تا پاییز همراهی تان می‌کنند غرق لذت می‌شوید! گل‌های سفید، آبی و صورتی آن جلوه دو چندانی به شاخ و برگ سبز براق گیاه می‌دهند. این گیاه بسیار شکیبا شرایط خاکی بسیار مختلفی را تحمل می‌کند. این گیاه می‌تواند رشد بسیار سریعی داشته باشد.

شرایط رشد: سایه کامل و خاک مرطوب با زهکشی خوب

۱۰- پای شیر

این گیاه زیبای دائمی، پای شیر، بسیار بی همتاست. برگ‌های پوشیده از مو‌های کوتاهش با افتادن قطرات آب روی‌شان شروع به درخشیدن می‌کنند و با طلوع آفتاب صبحگاهی به شما چشمک می‌زنند! این گیاه در اوایل تابستان خوشه‌هایی از گل‌های زیبا را به باغچه‌تان هدیه می‌دهد.

شرایط رشدی: آفتاب – سایه و خاک مرطوب با زهکشی خوب

اکثر گیاهانی که در این متن آمده گیاهانی هستند که در ایران کمتر شناخته شده‌اند، پس با کاشت آنها در باغچه‌تان دیزاینی بی مشابه به وجود می‌آورید!

 

برگرفته از
bhg
لینک کوتاه

دیدگاه