محدودیت یا ممنوعیت‌ هواپیمایی‌ها در همراه داشتن سشوار و اتوی مو

نویسنده:

۰۸:۵۳:۳۷

پرواز به سوی مقصد مورد نظرتان برای سپری کردن تعطیلات و خوش‌گذرانی دلیل موجهی نیست که همیشه و تا انتهای سفر موهای خود را دم‌اسبی ببندید. سشوار و اتوی صاف‌کننده یا فرکننده مو (بابیلیس) ابزاری لازم و ضروری تا انتهای سفر خواهند بود زیرا همیشه باید ظاهر آراسته و مرتبی داشته باشید.

منتها مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که تغییرات مداوم قوانین عمده‌ترین آنهاست. زیرا این قوانین هستند که به شما می‌گویند وقتی در سفر هستید می‌توانید چه چیزهایی در کیف، ساک یا چمدانتان بگذارید. اما آیا اینها بدین معنی است که شما باید تمام ابزار مراقبت و آراستن موی خود را در خانه بگذارید و به مسافرت بروید؟

سازمان امنیت سفر

سازمان امنیت سفر (TSA) فهرستی از اقلام ممنوعه را که مسافران نباید در ساک و چمدان خود بگذارند منتشر کرده است. بسیاری از وسایل باید از نظر سلاح و جنگ‌افزار بودن بررسی شوند که سشوار و اتوی صاف‌کننده و فرکننده مو هم جزو آنهاست.

از خطوط هواپیمایی بپرسید

ممکن است خطوط هوایی که شما انتخاب می‌کنید اقلام دیگری نیز به فهرست اقلام ممنوعه خود اضافه کرده باشد. به همین علت، توصیه می‌شود با خطوط هواپیمایی تماس بگیرید و قبل از بستن چمدان و چیدین لوازم خود در آن از فهرست اقلام ممنوعه مطلع شوید. اگر کیف یا ساکی دارید که مدت‌هاست از آن استفاده نکرده‌اید، حتماً تمام قسمت‌ها و جیب‌های آن را بگردید تا از سفر قبلی‌تان اقلام ممنوعه در آن جا نمانده باشد.

اطلاع از اقلام ممنوعه از طریق ایمیل

اگر زود به زود با هواپیما سفر می‌کنید، ممکن است بخواهید سازمان امنیت هوایی به شما اطلاع‌رسانی‌های لازم را از طریق ایمیل ارائه دهد. با ثبت ایمیل خود در وب‌سایت سامان امنیت هوایی و هواپیمایی کشور می‌توانید همیشه از تمامی تغییرات از جمله اقلام ممنوعه در پرواز باخبر باشید.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه