ناسا “پولک‌های اژدها” را بر روی سطح مریخ مشاهده کرده است

نویسنده:

۱۱:۳۵:۵۱

سطح سیاره سرخ در این عکس که توسط شناسایی کننده مداری مریخ گرفته شده است، بسیار شبیه به پوست پولک‌دار اژدها است.

با دلیل پخش سریال بازی تاج و تخت، به نظر می‌رسد که این روزها همه تب و حس و حالی نسبت به اژدها دارند و ناسا نیز از این جمله مستثنا نیست.

این مرکز فضایی روز چهارشنبه تصویری را با عنوان مهیج “پولک‌های اژدهای مریخ” منتشر کرده است. این تصویر توسط مشاهده کننده مداری مریخ (MRO) گرفته شده است و تصویری واضح از سطحی کنده‌کاری شده را بر روی سطح سیاره را نشان می‌دهد.

این منظره از مریخ که در تصویر MRO نشان داده شده است، نه گوسفندان را می‌بلعد و نه آتش از دهانش بیرون می‌آید. این تصویر فریبنده از تعاملات بین آب و سخره‌های مریخ که فرسایش را به دنبال داشته است حاصل شده است.

ناسا می‌گوید: “ماهیت آب ایجاد تغییرات است، و این که آب چگونه در تعامل با سخره‌ها خاک رس را ایجاد می‌کند همچنان مورد سؤال می‌باشد”. دانشمندان در حال تحقیق کردن بر روی گذشته آب و هوایی مریخ هستند. ناسا اعلام کرده است که مطالعات جدید نشان می‌دهند که شرایط آن احتمالاً مانند زمین نبوده است و حتی آن میزان از رطوبتی را که در گذشته متصور می‌شدیم را نداشته است.

یکی از اهداف اولیه MRO مطالعه بر روی تاریخچه آب بر روی مریخ است. این مشاهده کننده مداری در سال ۲۰۰۵ پرتاب شد و در حال حاضر در حال انجام عملیاتی است که مدت آن تمدید شده است.

برگرفته از
cnet
لینک کوتاه

دیدگاه