آنچه باید در مورد سلامت قلب بدانیم

نویسنده:

۱۲:۵۷:۲۲


آیا فکر می‌کنید اطلاعات شما در مورد عوامل خطرزا از بریتانیایی‌ها بیشتر است؟ در اینجا نتایج این نظرسنجی را برایتان بازگو می‌کنیم:
 
  • ۹۰ درصد افراد فکر می‌کنند که فشار خون بالا علائم خاصی دارد، در صورتی که این باور غلط است.
  • یک سوم افراد نمی‌دانند که مصرف دخانیات خطر سکته یا حمله‌ی قلبی را دو برابر می‌کند.
  • نیمی از بریتانیایی‌ها اظهار داشتند که هیچ ارتباطی بین دیابت و بیماری قلبی وجود ندارد. در واقع، افرادی که مبتلا به دیابت هستند دو برابر بیشتر مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی در سنین پایین‌تر هستند.
  • شاید دوست ندارید خودتان را نگران کنید، اما باید بدانید که احتمال این که بیماری‌های قلبی شما را بکشند، بسیار بیشتر از سرطان، ایدز یا ابولا است. طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، از 14 میلیون مرگی که سالانه اتفاق می‌افتد، حملات و سکته‌های قلبیرتبه‌ی اول و دوم را در میان علل مرگ و میر دارند.
شاید آمریکایی‌ها در این زمینه آگاهی بیشتری نسبت به مردم بریتانیا دارند. یک نظرسنجی در سال 2013 نشان داد که 23 درصد آمریکایی‌ها خود را مستعد بیماری‌های قلبی می‌دانند و 14 درصد فکر می‌کنند مهم‌ترین بیماری کشنده‌ی آمریکا پس از بیماری چاقی و سرطان، همین بیماری قلبی است.
بیشتر افراد می‌دانند که باید بیشتر ورزش کنند، فشار خون و کلسترول خود را پایین نگه داشته و مصرف دخانیات را کنار بگذارند تا خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهند.
با این حال، 43 درصد آمریکایی‌ها فکر می‌کنند قلبشان کاملاً سالم است. اما جالب است بدانید که 8 درصد این افراد، دچار مشکلات قلبی هستند و دوسوم آن‌ها، حداقل یک بیماری دارند که خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می‌دهد.

با این که می‌دانیم چگونه می‌توانیم از خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی بکاهیم، اما هیچ تلاشی در این زمینه نداریم.
شاید زمان آن فرا رسیده که در برنامه‌ی روزانه‌ی خود چند دقیقه‌ای را به پیاده‌روی اختصاص دهیم.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
سلامت قلب
لینک کوتاه

دیدگاه