پهباد فضایی ژاپن، دوربینی کروی، بانمک و معلق در ایستگاه فضایی بین المللی است

نویسنده:

۱۲:۳۳:۲۹

می‌توان آن را از زمین کنترل کرد.مرکز فضایی ژاپن برای اولین بار تصاویر و ویدیوهایی از ایستگاه فضایی بین المللی که توسط روبات پهباد خود که در آنجا مستقر است منتشر کرده است. این روبات می‌تواند از راه دور و از زمین کنترل شود. سازمان اکتشافات فضایی ژاپن (JAXA) می‌گوید که تصاویر گرفته شده توسط این دوربین توپی اینترنتی که Int-Ball نام دارد، می‌توانند به صورت آنی مورد استفاده کنترل کننده‌های پرواز و همچنین محققینی که بر روی زمین هستند قرار بگیرد و سپس آن‌ها را به افراد حاضر در مأموریت منتقل کند.

Int-Ball کاملاً توسط پرینترهای سه بعدی طراحی شده است و از تکنولوژی‌های حال حاضر پهبادها استفاده می‌کند. این روبات در واقع یک توپ معلق با چشمان آبی درخشان است که شبیه شخصیت‌های کارتونی شرکت پیکسار است. این پهباد می‌تواند از زمین و توسط مرکز فضایی تسوکوبا JAXA کنترل شود.

JAXA می‌گوید که این روبات پهباد می‌تواند در هر زمان توسط پرواز خودکار به هرجایی که بخواهد برود و تصاویری را از هر زاویه‌ای عکس برداری کند. به نقل از ژاپن تایمز، وزن Int-Ball یک کیلوگرم است و قطری برابر ۱۵ سانتیمتر دارد و همچنین دارای ۱۲ ملخ است.

Int-Ball به کنترل کننده‌ها و محققیق بر روی زمین امکان آن را می‌دهد که تیم ایستگاه فضایی بین المللی را با دیدگاهی مشابه افراد مستقر در آن ببینند که این کار به بهبود نتایج تحقیقات کمک شایانی می‌کند. این روبات همچنین کمک کرده است که کار فضانوردان ژاپنی مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی به میزان ۱۰ درصد کاهش یابد. از جمله این کارها می‌توان به عکاس برداری از کارها و تجهیزات اشاره کرد.

Int-Ball در ماه ژوئن توسط Kibo به ایستگاه فضایی بین المللی تحویل داده شد.

به گفته JAXA روبات Int-Ball می‌تواند در آینده محموله‌ها را چک کند و حتی در صورت وجود مشکل به افراد عملیات کمک کند که البته جزئیات چگونگی انجام این کارها توسط این موجود کروی بانمک ناشناخته است.

برگرفته از
theverge
لینک کوتاه