روسیه در ایران بانک می‌زند/واحد پولی تجارت با روسیه تغییر می‌کند

نویسنده:

۱۰:۱۵:۳۲

اسدالله عسگراولادی امروز درجلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران از جایگزینی روبل و ریال به‌جای دلار و یورو در تبادلات ایران و روسیه خبر داد و گفت: بانک مرکزی به دنبال طرحی است که بر اساس آن روبل و ریال جایگزین دلار، یورو و پوند در تبادلات تجاری ایران و روسیه شود، همچنین قرار بر این است که «میلیون بانک» روسیه در ایران شعبه‌ای ایجاد کرده و پول صادرات ایران را ظرف سه تا پنج روز با نرخ ارز آزاد به صادرکنندگان ایرانی در تهران تحویل دهد.

  او ادامه داد:«میلیون بانک» روسیه در کنار بانک ملی ایران مسوول مراودات تجاری میان دو کشور است که بنا، بر این شد که این بانک در هر پنج کشور دریای خزر شعباتی را ایجاد کرده و با ایران نیز به طور مشخص در موضوع پرداخت و دریافت‌ها همکاری ویژه داشته باشد.

 عسگراولادی بیان کرد: بنا بر این است که میلیون بانک با ایجاد شعبه در ایران ریال و ارز را میان صادرکنندگان ایرانی مبادله کند؛ به نحوی که هر چه صادرکننده ایرانی به روسیه صادر کرد با نرخ ارز آزاد ظرف سه تا پنج روز در ایران به طرف ایرانی پرداخته شود.

 رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه همچنین از مذاکرات خود با رئیس کل بانک مرکزی خبر داد که بر اساس آن بنا شده  بانک مرکزی نظر کارشناسی خود را در این رابطه در دو ماه آینده بدهد.

او همچنین گفت: بنابراین در صورت امکان روبل و ریال جایگزین دلار، یورو، پوند و ین در مبادلات ایران و روسیه می‌شود.

برگرفته از
رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه:
لینک کوتاه

دیدگاه