«دیوید فینچر» هم با کارگردانی مجموعه «Utopia» به تلویزیون می‌پیوندد

نویسنده:

۱۰:۳۵:۱۶

درست است، زمانی بود که کار کردن و رفتن از سینما به سوی تلویزیون و کار در تلویزیون برای یک هنرمند شأن و مقام او را پایین می‌آورد و مساوی با این بود که دیگر او در سینما طرفداری ندارد. اما حالا ورق برگشته است؛ مجموعه‌های موفق تلویزیونی همچون « Breaking Bad»، « True Detective»، « House of Cards»، « Game of Thrones» و « Hannibal» دنیای تلویزیون را به مکانی معتبر برای کار، مانند هالیوود تبدیل کرده‌اند.

با این اوصاف، اینکه فیلم‌ساز معروف دیگری به سوی ساختن مجموعه‌های تلویزیونی کشیده شود دیگر عجیب به نظر نمی‌رسد. دیوید فینچر کارگردان فیلم‌هایی چون « Fight Club» و « The Social Network» قراردادی برای کارگردانی یک فصل کامل از مجموعه جدید تلویزیونی کانال HBO که «Utopia» نام دارد را امضا کرده است.
«Utopia» بازسازی مجموعه‌ای اکشن-ترسناک که هم اکنون از کانال 4 انگلستان پخش می‌شود، خواهد بود. این مجموعه داستان گروهی است که دنباله منتشر نشده کتابی به نام « The Utopia Experiments» را پیدا می‌کنند که در آن بسیاری از فجایع پیش بینی شده است و گروه مشکوکی به نام « The Network»، تمامی این فجایع پیش بینی شده را به اجرا در می‌آورد.
مجموعه انگلیسی «Utopia» در دو فصل 6 قسمتی به روی آنتن رفته و هنوز خبری از کنسل شدن و یا ساختن فصل جدیدی برای آن منتشر نشده است. HBO هنوز هیچ اطلاعیه‌ای در مورد تعداد قسمت‌های این سریال منتشر نکرده است. «Utopia» دومین پروژه مشترک دیوید فینچر و گیلین فلین نویسنده است. فلین کتابی را که فیلم جدید فینچر، «Gone Girl» بر اساس آن ساخته شده را به تحریر درآورده است.

دیوید فینچر کار خود را در زمینه کارگردانی با ساختن تعداد زیادی موزیک ویدئو آغاز کرد و تنها تجربه او در زمینه تلویزیون، کارگردانی دو قسمت اول مجموعه « House of Cards» نتفلیکس بوده است. با کارگردانی یک فصل کامل از مجموعه تلویزیونی «Utopia» که او را در سال 2015 مشغول خواهد کرد، مشخص نیست که چه زمانی فیلم درخشانی دیگر با کارگردانی او را خواهیم دید.
 

پریا پورمند

برگرفته از
Utopia
لینک کوتاه

دیدگاه