بازی «تتریس» به فیلم تبدیل می‌شود!

نویسنده:

۱۰:۳۶:۲۴


کمپانی «Threshold Entertainment» که قبلاً بازی کامپیوتری «مورتال کامبت» را به روی پرده سینما آورده بود، با کمپانی تتریس همکاری خواهد کرد تا فیلمی بر اساس تتریس این بازی پرطرفدار کامپیوتری دهه 80 بسازد. این بازی محبوب پازلی از زمان انتشار خود در سال 1984 تا به حال 170 میلیون نسخه فروخته است.
به گفته «لَری کازانف» رییس کمپانی ترشولد، این فیلم «یک فیلم زنده و علمی تخیلی خواهد بود.» او می‌گوید:" همه می‌دانند که تتریس یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب ترین برندهای جهان است. و داستان علمی تخیلی که ما می‌خواهیم فیلم آن را بسازیم چیزی است که هیچکس آن را نمی داند و این واقعاً هیجان انگیز است. این داستان یک سری خط و مکعب که در صفحه دیده می‌شوند نیست!"

کازانف با آوردن بازی‌های کامپیوتری به دنیای سینما ناآشنا نیست. او یکی از اولین تهیه کنندگان فیلم مورتال کامبت(1995) و دنباله آن «Mortal Kombat: Annihilatio»(1997) بود که هر کدام به ترتیب 70 میلیون و 35 میلیون دلار فروش کردند.
از فیلم هایی که در سال‌های گذشته از بازی‌های کامپوتری اقتباس شده‌اند، می‌توان به « Max Payne»(2008)، «Prince of Persia»(2010)، «Need for Speed»(که امسال اکران شد) و مجموعه فیلم‌های «Resident Evil» اشاره کرد. همچنین فیلمی حماسی و فانتزی بر اساس بازی مشهور «وارکرفت» و یک فیلم انیمیشن سه بعدی بر اساس بازی «پرندگان خشمگین» هم در حال ساخت هستند.

با این حال هنوز هیچ جزئیاتی در مورد این فیلم منتشر شده و مشخص نیست که چه کسی فیلمنامه را خواهد نوشت، چه کسی آن را کارگردانی می‌کند و حتی موضوع آن چیست. باید امیدوار باشیم و ببینیم که اولین فیلمی که بر اساس یک بازی پازلی ساخته می‌شود چه از آب درخواهد آمد.
تتریس سی‌امین سالگرد تولد خود را در ماه ژوئن جشن گرفت.

پریا پورمند

برگرفته از
تتریس
لینک کوتاه

دیدگاه