افزایش جایزه کشف باگ گوگل کروم تا ۱۵۰۰۰ دلار

نویسنده:

۰۲:۰۹:۰۹

پیش از این دامنه جوایز کشف باگ کروم از ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار بود. گوگل اکنون آن را تا سقف ۱۵۰۰۰ دلار برای هر باگ افزایش داده است. این شرکت همچنین اعلام کرده کلیه گزارشهای باگ معتبری که از اول ژولای (۳ ماه پیش) ثبت شده‌اند، شامل این افزایش سطح هدیه خواهند شد.
 
در جدول زیر می‌توانید انواع جوایز بر اساس نوع باگ را مشاهده کنید:
 
البته در این میان استثنائاتی هم وجود دارد. گوگل می‌داند که گزارشهای بسیار مهم، هدایای بسیار بیشتری هم لازم دارند. ماه گذشته این شرکت بابت یک گزارش باگ در کروم او‌اس که به مهاجمان اجازه اجرای کدهای مخرب خارج از محیط سندباکس را می‌داد، ۳۰ هزار دلار جایزه پرداخت کرد.
 
تغییر دیگر این است که گوگل تصمیم گرفته بابت کدهای مخربی که محققان با استفاده از آن حملات مشخصی را صورت داده‌اند و راه‌حل مشکلات پول بیشتری پرداخت کند. لذا هکرها پس از این میتوانند پس از کشف یک آسیب ابتدا آن را ثبت کنند و آنگاه با اجرای حمله‌ای بر اساس آن، پول بیشتری به دست آورند. علاوه بر این، نام دریافت کنندگان جوایز نیز در تالار افتخارات گوگل درج خواهد شد.
 
گوگل در گزارش خبری امروز اعلام کرد تا به اینجا با کمک محققان امنیتی داوطلب، بیش از ۷۰۰ باگ امنیتی گوگل را کشف و برطرف نموده است. و البته برای این تعداد باگ تا کنون بیش از۱.۲۵ میلیون دلار جایزه پرداخت کرده‌است.

عباس واحدی

برگرفته از
باگ گوگل کروم
لینک کوتاه

دیدگاه