سرقت تابلوی ۷/۶ میلیون دلاری دگا از مرد ۷۰ ساله

نویسنده:

۰۶:۵۱:۱۴

 
به گزارش "میل قبرس" (Cyprus Mail)، دو مرد در لیماسول قبرس، در ارتباط با سرقت یک نقاشی اثر "ادگار دگا" (Edgar Degas) بازداشت شدند. این نقاشی قرن نوزدهمی 6،000،000 یورو (7.6 میلیون دلار) ارزش دارد. این تابلو در اندازه‌های 24 در 18.5 اینچ، "بالرین کفش خود را مرتب می‌کند" (Ballerina Adjusting Her Slipper) نام دارد و در سال 1870 به تصویر درآمده است. در تابلو، دختر جوانی در حال تنظیم و مرتب کردن کفش خود است و این نقاشی یکی از مطالعات این هنرمند از رقصندگان جوان از سری نقاشی‌های بالرین‌ها می‌باشد.

قربانی این سرقت اثر هنری، یک مرد 70 ساله از لیماسول است و سرقت روز دوشنبه در بین ساعت‌های 9:50 صبح و 2:30 ظهر، زمانی‌که این مرد با وکیل خود قرار ملاقات داشته است اتفاق افتاده است. یکی از مظنونین این دزدی، یک مرد 55 ساله روسی است که در پایان فروش یه اثر هنری دیگر ظاهر شده و از این تابلو که برای فروش هم نبوده است، عکس برداری می‌کند.
تصور می‌رود تابلوی به سرقت رفته، یکی از گران‌ترین نقاشی‌های سرقت شده در قبرس، که در آن سرقت آثار هنری نادر است، باشد. دزدان هم‌چنین به یک گاوصندوق نیز دستبرد زده‌اند و 7 ساعت طلا و سه دوربین اپرای طلا را با خود به سرقت بردند. در میان اشیاء دیگر، به ارزش  157،000 یورو (200،000 دلار) متاسفانه، تابلو دگا بیمه نبوده است.
در حال حاضر دو قبرسی، 44 و 53 ساله، در ارتباط با این دزدی دستگیر شده‌اند. مرد روسی نیز هنوز تحت بازجویی می‌باشد و هم‌چنین مظنون چهارم مردی از آفریقای جنوبی است.
 

یاسمن فراهانی فرد

 

برگرفته از
ادگار دگا
لینک کوتاه

دیدگاه