ابزار ذخیره سازی SSD با قابلیت تخریب از راه دور!

نویسنده:

۰۷:۳۶:۳۲

شرکت انگلیسی Secure Drives به تازگی دو ابزار ذخیره سازی SSD با نامهای Autothysis128s و Autothysis128t با ظرفیت حافظه ۱۲۸ گیگابایت را روانه بازار کرده است. این محصولات به خودی خود کیفیتی همانند SDDهای بازار دارند. به جز اینکه شهرت آنها در این است که تنها با دریافت یک اس‌ام‌اس، قادر هستند تمام اطلاعات درون خود را برای همیشه پاک کنند، شاید چیزی در حد فیلمهای جیمزباند یا سازمان جاسوسی فیلمهای «ماموریت غیرممکن». اما این واقعیت دارد.
 
البته با ارسال پیامک به یک شماره خاص، نه تنها تمامی اطلاعات درون این SSDها برای همیشه نابود می‌شود، بلکه همانند یک قلک سفالی، از نظر سخت‌افزاری هم کاملا تخریب می‌شوند. به گونه ای که چیپ‌های فلش NAND آنها سوخته و کنترلر امنیتی درون هارد نیز نابود می‌گردد.
 
و البته این هاردها چنان امنیتی دارند که نابودی اطلاعات با پیامک تنها یکی از راه‌های فوق‌العاده سریع نجات اطلاعات از دست سارقان و نامحرمان است. علاوه بر این، در صورت جدا شدن غیرمجاز هارد از درون کیس کامپیوتر، تکرار فراوان و بی‌نتیجه رمزعبور اشتباه، پایین آمدن سطح شارژ باتری برای مدت طولانی، یا فعال شدن قابلیت نابودی خودکار از روی دستگاه TOKEN صفحه‌ لمسی ویژه هارد، تمام اطلاعات به شکل غیرقابل برگشت نابود خواهد شد. این درایو برای دریافت پیامکها دارای ابزار درونی ارتباط با شبکه موبایل GSM است. ولی در صورتی که برای مدت طولانی خارج از شبکه باقی بماند، باز هم اطلاعات درون خود را تخریب می‌کند.
 
Secure Drives معتقد است درایوهای جدید این شرکت طبق قوانین ویژه حفاظت از داده‌های ۱۰۰ کشور جهان تولید شده اند. البته نباید از خاطر برد که استفاده از چنین سطح حفاظتی و همچنین تجربه لذت‌بخش رفتاری همانند یک مامور ویژه چندان هم ارزان از کار در نمی‌آید.
 
برای داشتن این درایو لازم است که حداقل ۱۵۶۷ دلار برای خود SSD پرداخت کنید. هر دستگاه توکن صفحه لمسی ۱۸۰ دلار آب می‌خورد و البته ارتباط مستمر موبایلی تحت GSM نیازمند پرداخت ۴۷ دلار حق اشتراک سالیانه است.
 
فکر می‌کنید اطلاعات‌تان آنقدر ارزش دارند که چنین هزینه‌ای برایشان متحمل شوید؟ یا اینکه لذت یک‌بار جیمزباند بازی و کاراگاه گجت شدن بیش از ۱۷۰۰ دلار می‌ارزد؟!

عباس واحدی

برگرفته از
Secure Drives
لینک کوتاه

دیدگاه