هوندا CR-Z مدل ۲۰۱۳

نویسنده:

۱۰:۱۸:۱۲

 این در حالی است که هیچ تغییری در مصرف سوخت نداشته و میزان دود خروجی اگزوز افزایش نیافته است. همچنین این اتومبیل برای اولین بار از یک باتری لیتیومی یونی و یک سیستم بهبودی (S+) بهره می‌برد تا راننده بتواند بهترین عملکرد را از این اتومبیل اسپرت به کار گیرد. فروش مدل اصلاح شده‌ی اتومبیل CR-Z از ژانویه‌ی سال 2013 آغاز شده است.
CR-Z مدل 2013 تغییراتی در سبک داشته که تأکید بر اسپرت بودن این اتومبیل کوپه دارند. متخصصین مطمئناً طراحی جدید سپر جلو را تحسین می‌کنند. عقب این اتومبیل نیز از یک دیفیوزر آیرودینامیکی با طراحی جدید برخوردار است. چرخ‌های آلیاژی 17 اینچی این اتومبیل قوس چرخ‌های مدل GT را پر می‌کنند. ارائه‌ی این اتومبیل در دو رنگ جدید زرد پرانرژی و بنفش ، ظاهر شیک این اتومبیل را بهتر کرده‌اند. شرکت هوندا داخل این اتومبیل هیبریدی را نیز با استفاده از یک طرح رنگی جدید بهبود بخشیده است. این در حالی است که اصلاح پوشش درها، فضای داخل اتومبیل را بزرگ‌تر کرده است.
در بخش سیستم زمانی سوپاپ و واحد فرمان موتور بنزینی 1.5 لیتری این اتومبیل تغییراتی اعمال شده است. یک سنسور ضد لرزه تعبیه شده و در ساخت میل‌لنگ از مواد جدید استفاده شده است. حداکثر قدرت خروجی از 114 به 121  Psافزایش یافته است.
سیستم موتور الکتریکی نیز بهبود داده شده است. تغییر باتری هیبریدی نیکلی به باتری یونی لیتیومی باعث شده است که قدرت موتور از 14 به 20Ps  افزایش یابد.
سیستم هیبریدی IMA در این اتومبیل، قدرتی معادل 137 Ps را به هنگام 6600 دور در دقیقه و 190 Nm تولید می‌کند. حداکثر سرعت این اتومبیل 124 مایل بر ساعت است. مصرف سوخت در این خودرو 56.5 مایل بر گالون است و در هر کیلومتر 116 گرم دی‌اکسیدکربن تولید می‌کند.

به منظور داشتن بهترین عملکرد اسپرت در این اتومبیل، شرکت هیوندا از یک سیستم بهبود (S+) بهره برده است. اگر باتری بیش از 50 درصد شارژ شده باشد، راننده می‌تواند این سیستم را از طریق دکمه‌ی (S+) که بر روی فرمان قرار دارد، فعال کند. زمانی که پدال گاز فشار داده شود، این بهبود دهنده‌ی اکتریکی آغاز به کار می‌کند و سرعت را حداکثر تا 10 ثانیه بهبود می‌بخشد. درجه‌ای چشمک‌زن بر روی داشبورد وجود دارد که فعال بودن این سیستم را نشان می‌دهد. این سیستم را می‌توان در مدل‌های ECON، معمولی یا اسپرت به کار گرفت.


 

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Honda CR-Z
لینک کوتاه

دیدگاه