آلفا رومئو Stelvio حتی از جگوار F-Pace هم ارزان‌تر است

نویسنده:

۱۱:۲۳:۲۴

قیمت آلفا رومئو شاسی‌بلند جدید از ۳۳۰۰۰ پوند شروع می‌شود.

آلفا رومئو، قیمت مدل جدید شاسی‌بلند Stelvio را اعلام کرد اما خبری بد هم دارم. قیمت مدل Quadrifoglio  ۵۰۳ اسب بخاری با موتور V6 که مشتاق آن هستند همچنان ناگفته باقی‌مانده است.

قیمت پایه آن این مدل که احتمالاً اکثریت مایل به خرید آن هستند از ۳۳۹۰۰ پوند شروع می‌شود که یک Stelvio دیزلی ۲٫۲ لیتری دیفرانسیل عقب با قدرت ۱۸۰ اسب بخار است. قیمت آن حدود ۱۰۰۰ پوند ارزان‌تر از جگوار F-Pace دیزلی ۱۶۰ اسب بخاری با موتور ۲ لیتری است.

قیمت پایه مدل بنزینی آن که یک Stelvio چهارچرخ محرک با توان ۲۰۰ اسب بخار است بالغ بر ۳۴۶۹۰ پوند است.

اما مدل‌های سطح بالاتری نیز موجود است. مدل Stelvio Super رینگ‌های بزرگ‌تر، سانسورها، صفحه چندرسانه‌ای ۸٫۸ اینچی، هدایتگر سه بعدی و روکش‌های چرمی دارد. مدل Stelvio Speciale متأسفانه مثل فراری ۴۵۸ Speciale فلزکاری شده نیست اما به جای آن در همه چیز بهترین است. دارای پدال تغییر دنده آلومینیومی، صندلی‌های قابل تنظیم و پدال‌های فلزی است.

پدر حوزه جدید Milano Edizione است: بلندگوهای بهتر، رینگ‌های ۲۰ اینچی، شیشه‌های دودی، دوربین عقب و دستگیره بدون کلید. این مدل به صورت بنزینی توربو است که قیمتی معادل ۴۵۳۹۰ پوند دارد.

صحبت درباره امکانات کافیست، بیاید اشاره‌ای هم به سرعت آن بکنیم. مدل بنزینی آن صفر تا صدی برابر با ۵٫۷ ثانیه و حداکثر سرعتی برابر با ۲۳۰ کیلومتر در ساعت دارد. اما مدل دیزلی آن چطور؟ صفر تا صد ۶٫۶ ثانیه‌ای با حداکثر سرعت ۲۱۵ کیلومتر بر ساعت.

پس به نظر شما این خودرو بهتر است یا جگوار F-Pace؟

برگرفته از
topgear
لینک کوتاه