مشکلات گوارشی ناشی از پرواز با هواپیما

نویسنده:

۱۱:۴۹:۱۷

برای فرار از مشکلات گوارشی در هنگام سفرهای هوایی خود همان بهتر که کلاً بی‌خیال سفر شوید و آن را کنسل کنید. مشکلات گوارشی در هنگام پرواز بسیار رواج دارد. بنابراین، شما می‌توانید صد درصد مطمئن باشید که تنها مبتلایان به این عارضه نیستید.

اضطراب

بسیاری از افراد وقتی سوار هواپیما می‌شوند کمی مضطرب و نگران می‌شوند. اگر شما از این دسته افراد مضطرب نیستید و فقط استرس پیدا کردن سکوی پرواز و رفتن به سمت گیت را دارید، بهتر است بدانید که همین استرس کوچک هم برای بر هم زدن تعادل در معده و روده شما کافیست.


پرواززدگی (بیماری ناشی از حرکت در سفر)

بیماری حرکت یکی دیگر از دلایل مشکلات گوارشی در پروازهای هوایی است. اگر شما هم این طور هستید، سعی کنید صندلی‌های کنار پنجره‌ و در ردیف‌های جلوی هواپیما را انتخاب کنید. آدامس جویدن یا بیسکوییت خوردن نیز به آرام کردن تلاطم‌های معده کمک می‌کند.

عقب افتادن ساعت بیولوژیک بدن

سفر به کشورهای دور در مدت زمان کوتاه فقط بر خواب شما و ساعت بیولوژیک بدنتان تأثیر منفی نمی‌گذارد. بیشتر اوقات ترکیب عقب افتادن ساعت بیولوژیک بدن با وعده‌های غذایی اندک و البته نه چندان لذیذ هواپیما برای ایجاد مشکلات گوارشی کافی است.

تحقیقات علمی

تحقیقات نشان می‌دهد که مهمانداران هواپیما و خلبانانی که در حال پروازند نسبت به همکاران خود که بر روی زمین هستند و پرواز نمی‌کنند به دفعات بیشتری به این مشکلات دچار می‌شوند. با این حال هنوز دلیل بروز این مشکل مشخص نیست.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه