DayZ انحصاری کنسول PS4 نیست

نویسنده:

۱۱:۳۲:۵۶


Dean Hall، کارگردان بازی، در پاسخ سوال سایت خبری Eurogamer که از او پرسیده بود DayZ برای کنسول Xbox One منتشر می‌شود؟، خیلی ساده گفت:"این عنوان مولتی‌پلتفورم خواهد بود."
او در صحبت‌هایش اشاره کرد:"DayZ قطعاً یک عنوان مولتی‌پلتفورم خواهد بود و این نظر Bohemia، سازنده بازی، است. اما ما تمامی پلتفورم‌ها را با نزدیک شدن به زمان عرضه بازی، اعلام خواهیم کرد."
هال همچنین در مورد احتمال تکرار استراتژی انتشار بازی بر روی PS4 همانند نسخه کامپیوتری بازی صحبت کرد. همان‌طور که احتمالاً می‌دانید نسخه اولیه و ناقص بازی ابتدا بر روی سرویس استیم با قیمتی پایین‌تر عرضه شد و از آن زمان تا به الان بازی در حال کامل شدن است.
او در این باره گفت:" مشکلات زیادی با استراتژی دسترسی زودتر بر روی کامپیوتر وجود دارد که بدون شک در خاطر مردم باقی‌ مانده است. پس زمانی که DayZ منتشر شود، این موضوع بسیار به سونی و اینکه چه شرایطی را برای این استراتژی مهیا می‌کند، و همچنین وضعیت بازی بستگی دارد.
هر کسی که منتظر نسخه پایانی و فیزیکی DayZ است، باید زمان بیشتری را به انتظار بگذراند، هر چند که اولویت اصلی و اولیه هال ساخت و تکمیل یک نسخه جدا برای کامپیوتر‌های شخصیست.
هال توضیح داد:"انتشار بازی در سال آینده به اینکه کنسول‌‌ها چه برنامه‌ای برای عرضه بازی دارند، بسیار وابسته است. عرضه بازی به طور کامل و مستقیم؟ چنین چیزی تا سال آینده ممکن نخواهد بود، زیرا که بازی هنوز ناقص است.
دنیای عجیبی خواهد بود جایی که نسخه کامل بازی قبل از کامپیوتر برای کنسول‌ها عرضه شود."
دن هال در طول کنفرانس سونی در نمایشگاه گیمزکام، DayZ را برای PS4 تایید کرد.
اگرچه او در آن زمان هیچ اطلاعاتی از خصوصیات نسخه PS4 بازی ارائه نداد، اما گفت که ساخت بازی برای PS4، سازنده بازی را وادار به اعمال پیشرفت‌ها و تغییراتی در کل بازی کرده است.
این بازی اکشن که در مورد بقا در دنیایی آخرالزمانی اشباع شده از زامبی‌ها است، در سال 2013 در شبکه استیم منتشر شد. فروش این بازی در ماه می از دو میلیون نسخه گذشت.

 

پدرام بهادری

برگرفته از
DayZ
لینک کوتاه

دیدگاه