ساعت اپل ۳: هر آنچه درباره آن می‌دانیم – بخش دوم

نویسنده:

۰۸:۴۳:۴۴

داریم سریعاً به اولین سالگرد ساعت اپل ۲ نزدیک می‌شویم و شایعات بسیاری در رابطه با چیستی و چگونگی ساعت جدید اپل و زمان رونمایی از آن منتشر شده است.


ساعت اپل ۳: هر آنچه درباره آن می‌دانیم – بخش اول


WatchOS 4

در مراسم WWDC که در ماه ژوئن برگزار شد، توانستیم اطلاعاتی در رابطه با سیستم عامل جدید دستگاه‌های پوشیدنی کسب کنیم. ازجمله مهم‌ترین موارد مربوط به آن می‌توان به Siri جدید ساعت که اعلان‌ها را اعلام می‌کند، صفحه‌های جدید ساعت، نرم‌افزار بهتری برای موسیقی، بهبود امکانات ورزشی، اتصال بلوتوث جهت اتصال به ابزارهای جانبی ورزشی اشاره کرد. همه این امکانات عالی به نظر می‌رسند اما ما فکر می‌کنیم که اپل بهترین به روز رسانی‌ها را برای امسال رو نکرده است.

آیا یک ساعت اپل می‌تواند جایگزین آیفون شود؟

یکی از بزرگ‌ترین شایعات در رابطه باقابلیت‌های جدید ساعت اپل، وجود مودمی سلولی است که قابلیت گرفتن تماس و ارسال پیامک از طریق این محصول بدون نیاز به وجود آیفون را فراهم می‌کند. در ماه مارس،  Barron مقاله‌ای را بر اساسی تحقیقی تحلیلی که بر روی نیمه‌هادی انجام شده بود را منتشر کرد. او مدعی شد که ساعت بعدی اپل دارای سیم کارت و قابلیت پشتیبانی از LTE خواهد بود.

اتصال سلولی ساعت اپل ۳ را وارد حوزه جدیدی خواهد کرد. البته لازم به ذکر است زمزمه‌هایی در رابطه با وجود این قابلیت برای ساعت اپل ۲ وجود داشت، اما اپل موفق نشد در آن زمان مشکلات تخلیه باطری را برطرف کند. به همین دلیل نظر ما این است که احتمال به حقیقت پیوستن این شایعه بسیار ضعیف است.

FaceTime بر روی دست شما

از زمان دومین نسخه ساعت اپل، فکر اضافه کردن یک دوربین به آن وجود داشته است. به گفته ۹to5Mac، اپل در نظر داشته است که با افزودن دوربینی در بالای ساعت اپل، آن را به کوچک‌ترین دستگاهی که از FcaeTime بهره می‌برد تبدیل کند.

جدا از این که این قابلیت مزیتی رقابتی دیگری را برای ساعت اپل فراهم می‌کند، باعث می‌شود ساعت شخصیت کارتونی جورج جتسون، شخصیت انیمیشن The Jetsons نیز بالاخره به واقعیت بپیوندد.

به‌روزرسانی صفحه ساعت

احتمالاً تغییراتی در صفحه نمایشگر ساعت اعمال خواهد شد. اولین آن‌ها تغییر صفحه OLED ساعت اپل ۲ به نمایشگر براق‌تر و کارآمدتر میکرو LED خواهد بود. بر اساس گزارش Nikkei Asian Review، اپل درحال آزمایش تکنولوژی میکرو LED برای دستگاه‌های پوشیدنی می‌باشد، اما به نظر نمی‌رسد که این پنل‌های جدید بتوانند تا پیش از سال ۲۰۱۸ در محصولات نهایی مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین DigiTimes گزارش داده است که اپل در نسخه سوم ساعت خود از پنل‌های لمسی شیشه سخت استفاده خواهد کرد و پنل‌های لمس لنز را که در ساعت اپل ۲ مورد استفاده قرار می‌گرفتند را کنار خواهد گذاشت.

قابلیت‌های جدید برای سلامتی

 میدانیم که نسخه جدید WatchOS قابلیت‌های زیادی را در این رابطه ارائه کرده است، اما گفته شده است که قابلیت‌های سخت‌افزاری جدیدی نیز در این رابطه ارائه خواهند شد. CNBC گزارش داده است که مدیرعامل اپل، آقای تیم کوک، سنجشگر قند خونی را بر روی ساعت اپل خود آزمایش می‌کرده است و این شرکت تیمی را برای توسعه نظارت کننده مداوم و غیر هجومی قند خون، اختصاص داده است.

BGR گزارش داده است که اپل در تلاش برای افزودن قابلیت نظارت بر قند خون در ساعت جدید خود است و علاوه بر آن، اپل تصمیم دارد بندهای قابل تعویضی را برای ساعت هوشمند خود معرفی کند. این بندها می‌توانند برای قابلیت نظارت بر قند خون و همچنین قابلیت‌های دیگری ازجمله دوربین FaceTime یا شاید باطری اضافه، مورد استفاده قرار بگیرند.

به گزارش BikeRadar، اپل دستگاهی که می‌تواند با استفاده از مقاومت هوا، توان را اندازه‌گیری کند را به ثبت رسانده است. این دستگاه توان خروجی را هنگام رکاب زدن، با استفاده از سرعت شما، سرعت باد، شیب جاده و همچنین سرعت ضربان قلبتان تخمین میزند.

قیمت

قیمت ساعت اولیه اپل برای مدل ۳۸ میلی‌متری آن ۳۴۹ دلار و برای مدل ۴۲ میلی‌متری آن ۳۹۹ دلار بود. در مارس ۲۰۱۶ شرکت با پایین آوردن قیمت‌ها به میزان ۵۰ دلار، قیمت پایه را به ۲۹۹ دلار رساند. اکنون قیمت ساعت سری یک از ۲۶۹ دلار برای مدل ۳۸ میلی‌متری و ۲۹۹ دلار برای مدل ۴۲ میلی‌متری آن آغاز می‌شود. همچنین قیمت ساعت سری دو از ۳۶۹ دلار برای مدل ۳۸ میلی‌متری و ۳۹۹ دلار برای مدل ۴۲ میلی‌متری آن آغاز می‌شود. بدون درنظر گرفتن طراحی خاص جدید، اتصال سلولی و دوربین، نظر بر این است که اپل روند فعلی قیمت‌گذاری را ساعت ۳ خود اتخاذ خواهد کرد.

برگرفته از
cnet
لینک کوتاه