تیپ جدیدتان را از پیش تجسم کنید!

نویسنده:

۱۲:۴۰:۳۰

اگر از سبک یکنواخت، معمولی و قابل پیش‌بینی خود خسته شده‌اید، راهکارهای زیر را پیروی نمایید تا بتوانید پیش از انتخاب سبکی جدید، خود را با آن ظاهر متفاوت مجسم کنید.

مرحله اول: ابتدا سعی کنید از شخص یا سبکی مشخص الهام بگیرید.


بیشتر از قبل مجله‌های مد و فشن بخوانید. برنامه‌های تلویزیونی مد را تماشا کنید. سری به وبلاگ‌های مرتبط با مد بزنید. اگر دوست دارید از سبک شخص خاص یا دوره مشخصی پیروی کنید، با مطالعه و مشاهده مجله و برنامه‌های مد خواهید فهمید که به دنبال چه سبک و تیپی هستید و کدام یک از سبک‌ها شما را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. زمانی که موفق شدید سبک مورد نظر و دلخواه خود را پیدا کنید، از این پس طبق همان سبک پیش بروید.

مرحله دوم: یک فهرست از چیزهایی تهیه کنید که شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.


می‌توانید تابلویی از تصاویر یا سبک‌هایی که به سبک دلخواه شما نزدیک است تهیه کنید. بهتر است این تصاویر تمام عناصر از جمله لباس، کفش، زیورآلات و غیره را داشته باشند.

مرحله سوم: ملزومات خود را مشخص کنید.


عناصر کلیدی برای داشتن سبک مورد نظرتان چه موادی هستند؟ به عنوان مثال آیا دامن کوتاه یا شلوارهای جین جذب تناسبی با این سبک خواهند داشت یا نه؟ سعی کنید حداقل ۵ عنصر کلیدی متناسب با سبک مورد نظرتان شامل لباس، کفش، زیورآلات و نیز نوع آرایش را مشخص کنید.

مرحله چهارم: فهرستی از هر آنچه که نیاز دارید تهیه کنید.


شما قبلاً فهرستی از ملزومات سبک دلخواهتان تهیه کردید و اکنون باید فهرستی از چیزهایی که در حال حاضر ندارید و جزو ملزومات سبک مورد نظر شماست تهیه کنید. به عنوان مثال، یک کیف بنددار چرم، یا یک شال ساده مشکی. اگر از نظر مالی در حال حاضر شرایط خوبی دارید، سری به مراکز خرید بزنید یا فروشگاه‌های اینترنتی را جستجو کنید. خرید از فروشگاه‌های اینترنتی اغلب به دلیل قیمت‌های پایین‌تر به صرفه‌تر خواهد بود. خرید آنلاین برای وسایلی مانند زیورآلات روش خوبی است اما برای خرید لباس یا کفش به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.

مرحله پنجم: از سبکی که انتخاب کرده‌اید مطمئن شوید.


پیش از خرید وسایل موجود در فهرست نیازهایتان، جزییات سبک انتخابی خود را علاوه بر فهرست ملزومات آن سبک را به دقت بررسی کنید.

مرحله ششم: تمام چیزهایی که با سبک مورد نظرتان مرتبط است را از کمدها خارج کنید.


لباس‌ها و سایر متعلقات از جمله کیف، کفش و زیورآلات را هر کدام جداگانه به صورت یک ست کامل در طبقه‌ای مجزا قرار دهید.

مرحله هفتم: حداقل ۵ ست کامل لباس شامل تمام عناصر را برای خود مشخص کنید.


هر کدام از آنها را با حوصله امتحان کنید و جزئیات را فراموش نکنید. به این ترتیب ایرادها و ناهماهنگی‌ها را متوجه خواهید شد. ناهماهنگی‌ها را با چیزهای دیگر جابه‌جا کنید.

مرحله هشتم: از ست لباس‌هایی که تأیید می‌کنید عکس بگیرید.


زمانی که تمام عناصر یک ست لباس را که امتحان کرده‌اید، تأیید کردید عکسی از خود بگیرید و چاپ کنید. از هرچند دست لباسی که با هم ست کرده‌اید عکس داشته باشید. عکس‌ها را داخل کمد یا کنار جالباسی یا هرجایی که مقابل چشمتان باشد بگذارید. روزهایی که نمی‌توانید در انتخاب لباس تصمیم بگیرید این عکس‌ها به شما کمک خواهند کرد.

مرحله نهم: اکنون که ست لباس‌های خود را مشخص کرده‌اید، به مدل مو و آرایش بپردازید.


با کمک برخی ویدیوهای آموزشی در یوتیوب می‌توانید مدل‌های موی مختلفی یاد بگیرید. بعد از انتخاب مدل‌های مو، به نوع آرایش می‌رسیم. رژ لب، براق‌کننده، کرم زیرسازی، حداقل یک پالت سایه چشم از رنگ‌های مورد پسندتان و یک خط چشم، لوازمی هستند که برای آرایش به آنها نیاز دارید. برای استفاده از خط چشم مایع باید دست‌هایی ثابت و بدون لغزش داشته باشید.

برگرفته از
wikiHow
لینک کوتاه