پیاده کردن اصول ساده فنگ‌شویی در خانه برای جذب ثروت!

نویسنده:

۰۹:۱۱:۳۵

خانه شما پناهگاه و محل سکون و آرامش شماست؛ جایی است که شما اوقات خود را برای استراحت و معاشرت با عزیزان خود و البته تجدید قوا صرف می‌کنید.

اصول فنگ‌شویی می‌تواند خانه شما را برای ذهن و بدنتان بیشتر آماده و مهیا کند و عشق و ثروت را برای پناهگاه دنج شما به ارمغان آورد. لازم نیست در فنگ‌شویی حرفه‌ای باشید؛ با چند راهکار ساده و تغییرات جزیی در دکور خانه می‌توانید اصول ساده فنگ‌شویی را به خانه خود بیاورید. با انجام این کار، جذابیت و روح خاصی به دکور خانه خود می‌دهید و ممکن است بالاخره شانس در خانه شما را بزند.

در جست‌وجوی عشق

از دیوار فاصله بگیرید

بسیاری از صاحبخانه‌ها یا آنهایی که در آپارتمان زندگی می‌کنند عادت دارند در زمان چیدن وسایل و دکور زدن، مبلمان خود را به دیوار بچسبانند اما متأسفانه باید بگوییم این بر خلاف اصول فنگ‌شویی است. به جای این که مبل‌ها را به دیوار بچسبانید، آنها را به مرکز اتاق و گرداگرد جایی که فرش پهن کرده‌اید بیاورید. حداقل دو پایه هر مبل روی فرش باشد. این ترکیب و چیدمان عشق را به خود جذب می‌کند و آغازگر شروع یک مکالمه داغ خواهد بود.


یا دو تا یا هیچی

برای جذب عشق، کارشناسان فنگ‌شویی توصیه می‌کنند بر چیزهایی که جفت باشند متمرکز شوید. در محل نشستن، به جای یک صندلی، دو صندلی بگذارید و دو آینه روی یک دیوار بچسبانید نه یکی. دو لامپ یا لوستر شبیه به هم بخرید و نقاشی‌ها یا تابلوهای جفت بخرید. دو تا از هر چیز بهتر از این است که اطراف خود را با یک انرژی احاطه کنید.

دکور را گرد بچینید

فنگ‌شویی بر جریان داشتن آزادانه انرژی مثبت در سرتاسر خانه تمرکز دارد. بنابراین، گوشه‌های تیز و فضاهای تنگ و شلوغ با اصول فنگ‌شویی در تناقض است. برای جذب عشق و افزایش جریان انرژی، یک میز ناهارخوری گرد بخرید. در این حالت تمام کسانی که بر سر میز نشسته‌اند به راحتی همدیگر را می‌بینند و گوشه‌های اتاق که به منزله سدی برای جریان انرژی هستند را دور می‌کند.


از تضاد به دور باشید

به دکور و چیدمان وسایل منزل خود خوب نگاه کنید. آیا یک طرف عکس‌های افرادی را روی دیوار نصب کرده‌اید که در حال خندیدن یا در آغوش گرفتن هم هستند و در طرف دیگر شمشیر و تفنگ‌های آنتیک و قدیمی به دیوار آویزان کرده‌اید؟ اگر به دنبال عشق هستید، از شر دکوراسیون خانه خود که با هم در تضاد است خلاص شوید و آنهایی را کنار هم بگذارید که عشق و هماهنگی را منعکس می‌کنند.

صورتی فکر کنید

رنگ صورتی در فنگ‌شویی نماد عشق، خوشبختی و رومانتیک بودن است که رنگ بی‌نظیری برای اتاق خواب به شمار می‌رود. اگر از صورتی بدتان می‌آید، آبی روشن را به جای آن انتخاب کنید؛ رنگی که تأثیر مثبتی در بهبود روابط دارد.

پول کجاست؟ آن را به من نشان بده

آشپرخانه را تمیز کنید

در فنگ‌شویی، اعتقاد بر این است که یک آشپزخانه تمیز ثروت را جذب می‌کند. کانتر و روی کابینت‌ها را خلوت و به دور از شلوغی نگه دارید و فضای آشپزخانه را تمیز کنید. یخچال هم از مواد غذایی تازه و طبیعی پر کنید. اطمینان حاصل کنید که اجاق گاز و فر سالم هستند و به یک اندازه از هر دوی آنها استفاده کنید؛ یک بار این و یک بار آن.


رنگ بپاشید

رنگ‌های قرمز، سبز و بنفش همه از آهن‌رباهای جذب ثروت در فنگ‌شویی هستند. یکی از این سه رنگ‌ را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید و کل اتاق یا دیوار اصلی را با آن رنگ کنید. اگر فکر می‌کنید رنگ تیره یا پررنگی است، سایه‌هایی مات را انتخاب کنید یا به جای اینکه دیوار را در کانون توجه قرار دهید از بالش یا کوسن مبلمان برای آوردن رنگ به اتاق استفاده کنید.

همه چیز سر جای خود

کارشناسان فنگ‌شویی به طور جدی توصیه می‌کنند که از شلوغی و به هم ریختگی مخصوصاً در اتاق خواب جلوگیری کنید. به‌هم‌ریختگی و آشفتگی نماد پروژه‌ها و کارهای ناتمام است و ذهن شما را درگیر می‌کند. برای آنکه خواب بهتری داشته باشید، باید اتاق خوابتان تمیز باشد و هرگز از آن برای کار یا فعالیت‌های پراسترس استفاده نکنید. اتاق خواب فقط باید برای استراحت و هم‌بستر شدن با همسرتان باشد. آشفتگی‌ها را مرتب کنید تا ثروت را جذب کنید.


طبیعت را به خانه بیاورید

گفته می‌شود که برای جذب ثروت، گیاهان و آب‌نما قسمت‌های مهمی در طراحی فنگ‌شویی هستند. با این کار خودتان خواهید دید که مادر طبیعت چطور فشار خونتان را پایین می‌‌آورد. حضور آرام‌بخش طبیعت را با گیاهان یا نقاشی‌های آبرنگ، آب جاری و دکوراسیونی نظیر این به خانه هدیه دهید. لوازم منزلی را به خانه خود اضافه کنید که از عناصر طبیعت مانند چوب و خاک الهام گرفته باشند؛ با این کار، سلامتی را به اتاق‌های منزلتان می‌آورید. گل‌های تازه چیده‌شده شانس می‌آورند اما از ریشه‌های پاره اجتناب کنید.

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه