نقاشی دیواری جدید «بنکسی» از روی دیوار پاک شد

نویسنده:

۰۳:۳۸:۵۴

این نقاشی دیواری در شهر «کلاکتون-آن-سی»(Clacton-on-Sea) انگلستان کشیده شده بود، که قرار است به زودی در آن یک انتخابات محلی پارلمانی برای انتخاب نمایندگان برگزار شود. این نقاشی چهار کبوتر را نشان می داد که تابلوهایی حاوی متن «به آفریقا برگرد!» در دست دارند، در حالی که پرنده ای با ظاهر بیگانه تر به آن ها می‌نگرد.
شورای محلی شهر که این نقاشی را پاک کرده، می‌گوید که نمی‌دانسته این اثر متعلق به بنکسی بوده است و آن ها شکایتی دریافت کرده‌اند که این نقاشی دیواری نشانه «بی احترامی» و «نژادپرستی» است.
بنکسی، این هنرمند خیابانی که ترجیح می‌دهد ناشناخته بماند، عکس هایی از این نقاشی را بر روی وب سایت شخصی خود منتشر کرد، اما تا آن زمان این نقاشی بنا به این شکایت توسط شورای محلی از بین رفته بود.
«ناجل براون» مدیر اتباطات شورای محلی شهر کلاکتون گفت:"این نقاشی توسط کارکنان ما بررسی شد و همگی بر توهین آمیز بودن آن توافق داشتند، بنابراین آن را بر طبق قانون ما که رسیدگی به شکایت بعد از 48 ساعت است، از روی دیوار پاک کردیم. با این حال ما بسیارخشنود می‌شویم که اثر مناسب‌تری از بنکسی را بر روی دیوارهای شهر داشته باشیم و اگر او در آینده به این شهر بازگردد از حضورش خوشحال می‌شویم."
سخنگویی از طرف بنکسی اعلام کرده است که او هیچ پاسخی در مورد نقاشی دیواری کلاکتون نخواهد داد. آثار بنکسی غالباً مفاهیم سیاسی دارند و موضوعاتی چون گرمایش زمین، جنگ، شنودهای غیرقانونی و شرایط بد کاری و اقتصادی را هدف قرار می‌دهند.

در گذشته کارهای بنکسی از روی دیوارها جدا شده و به قیمت صدها و هزاران پوند فروخته شده‌است.
 


 
پریا پورمند
برگرفته از
بنکسی
لینک کوتاه

دیدگاه