نرم‌افزار Paint به پایان راه خود رسید

نویسنده:

۰۲:۰۳:۵۲

یک دقیقه سکوت به احترام نرم افزار Paint

به نظر می‌رسد که دوره Paint با شروع به کار کردن، به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ با نام Fall Creators، به پایان خود خواهد رسید. به نقل از گاردین، این نرم افزار ویرایش تصویر رسماً توسط مایکروسافت در دسته‌بندی “بی‌ارزش شده‎ها” قرار داده خواهد شد. این بدان معنا خواهد بود که در پاییز پیش رو، نرم افزار Paint “دیگر توسعه داده نخواهد شد و همچنین ممکن است در نسخه‌های بعدی کاملاً حذف شود”.

Paint از نوامبر سال ۱۹۸۵ همراه با رونمایی از ویندوز ۱، جزء همراهان همیشگی ویندوز بوده است. مایکروسافت در طول تمام این سال‌ها این نرم افزار را به روز کرده است و کاربران نیز به محدودیت‌های این ویرایشگر تصویر عادت کرده بودند. اگرچه این نرم افزار همیشه به عنوان نرم افزاری با طراحی ضعیف در ذهن‌ها باقی خواهد ماند، اما از آنجا که اکثر کاربران اولین تصاویر خود در کامپیوتر را توسط این نرم افزار ایجاد کرده‌اند، نمی‌توان اهمیت آن را نادیده گرفت.

خیلی هم تعجب‌آور نیست که مایکروسافت منطقاً انرژی خود را به سمت Paint 3D که نسخه‌ای کاملاً تغییر یافته از Paint اصلی است، معطوف کند. این نرم افزار اوایل امسال در به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ با نام Creators معرفی شد. البته تنها به دلیل آنکه نرم افزار Paint در لیست “بی‌ارزش شده‌ها” قرار گرفته است، این بدان معنا نیست که برای همیشه خواهد رفت. هنوز اطلاعاتی در رابطه با زمان حذف کامل این نرم افزار در دسترس نیست.

اما در نهایت این پایانی برای نرم افزار ویرایش تصویر Paint است. پس به زودی، زمانی که ویندوز ۱۰ کامپیوتر خود را بهFall Creators  به‌روزرسانی می‌کنید، فراموش نکنید که یک دقیقه به احترام Paint سکوت کنید.

 

برگرفته از
theverge
لینک کوتاه