جدیدترین اتومبیل اسپرت شرکت Local Motors

نویسنده:

۰۴:۰۸:۱۱

نام این اتومبیل SF-01 Street Fighter است. این اتومبیل اولین اتومبیل اسپرت جهان است که با استفاده از ایده‌های افراد مختلف تولید شده و از میان بیش از 200 طرحی که در مسابقه طراحی پلت‌فرم برای اتومبیل‌های اسپرت ارائه شده بودند، انتخاب شده است.

طراح این اتومبیل نه تنها برنده‌ی این مسابقه شده است، بلکه جایزه 7500 دلاری  و بخشی از سود فروش هر اتومبیلی که بر اساس طراحی وی باشد را نیز به خود اختصاص داده است. این اتومبیل با بدنه‌ لوله‌ای، فنربندی داخلی، فضایی برای موتور چهار سیلندری، شش سیلندری خطی و حتی V8 باورنکردنی است. این طراح حتی بر روی صندوق عقب و محلی برای نگهداری وسایل نیز کار کرده است.

طرح این اتومبیل از برخی ویژگی‌ها برخوردار است که آن را از دیگر طراحی‌های مسابقه متمایز می‌کند. فاصله محور چرخ جلو از محور چرخ عقب این اتومبیل از حداکثر فاصله موجود که 100 اینچ و حداکثر عرض عاج چرخ 61 اینچی بیشتر است و نه تنها برای رانندگی در جاده، بلکه برای رانندگی در داخل شهر نیز طراحی شده است.

حالا که برنده مشخص شده است، زمان آن فرا رسیده که شرکت Local motors این طراحی را پس از کمی R&D به اتومبیلی واقعی تبدیل نماید. این یعنی اجزا و موادی را که باید در این اتومبیل به ‌کاررود، انتخاب نماید. اگر همه چیز همان طور که پیش‌بینی شده پیش رود، تا پایان سال شاهد تولید این اتومبیل خواهیم بود.


پریا اقدامی
برگرفته از
SF-01 Street Fighter
لینک کوتاه

دیدگاه