بازگشت «جیمز باند» به دنیای ادبیات

نویسنده:

۰۷:۰۴:۳۲

داستان این کتاب که در حال حاضر «پروژه اول» نامیده می شود، در دهه 1950 اتفاق خواهد افتاد و بر اساس یکی از نوشته‌های موجود یان فلمنیگ، نویسنده اصلی مجموعه کتاب‌های باند نوشته می‌شود.
هورویتز این نویسنده 59 ساله گفته است که قهرمان فلمینگ تأثیری ژرف بر زندگی او داشته و این کتابی است که او باید بنویسد."هنگامی که وراث فلمینگ به من مراجعه کردند تا کتاب جدید باند را بنویسم چطور می توانستم نه بگویم؟ این یک چالش بزرگ است، ولی داشتن یک نوشته جدید و چاپ نشده از فلمینگ منبع الهام بزرگی است." نوشته‌ی فلمینگ-که هورویتز نوشتن کتاب خود را بر اساس آن شروع خواهد کرد-برای یک قسمت از یک مجموعه جیمز باید که هرگز ساخته نشد، نوشته شده بوده‌است. این کتاب که گفته می‌شود در تاریخ 8 سپتامبر 2015 منتشر خواهد شد، مأمور 007 را به دنیای ماشین‌های مسابقه می‌برد.

به گفته یکی از وراث فلمینگ، او چندین فیلمنامه کوتاه برای مجموعه‌ای تلویزیونی جیمز باند که هرگز ساخته نشد نوشته بود که بعضی از آن‌ها در قالب داستان‌های کوتاه منتشر شده و بعضی دیگر دست نخورده مانده‌اند.

 این داستان که «Murder on Wheels»(قتل بر چهارچرخ) نام دارد، در نوربرگ‌رینگ آلمان اتفاق می‌افتد و در آن مأمور 007 وارد پرونده قتل افسانه مسابقات ماشین‌رانی «استرلینگ ماس» می‌شود. ماس که در یک تصادف رانندگی کشته شد، در این کتاب به عنوان یک کاراکتر ظاهر می‌شود.
هرویتز که «شرلوک هلمز» را نیز در کتاب «خانه ابریشمی»(The House of Silk) که سال 2011 منتشر شد بار دیگر به دنیای ادبیات بازگرداند، در لیست نویسندگان معروفی قرار می‌گیرد که پیش از او کتاب‌هایی بر اساس مجموعه جیمز باند نوشته‌اند. کتاب دوم او از مجموعه داستان های شرلوک هلمز که «موریارتی» نام دارد، در اواخر سال جاری منتشر می‌شود.
 

http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-29442143

پریا پورمند

برگرفته از
جیمز باند
لینک کوتاه

دیدگاه