افزایش محبوبیت ویندوز فون در اروپا، به لطف هزینه بالای iOS

نویسنده:

۰۷:۲۲:۱۶

طبق این آمار، سیستم‌عامل موبایل مایکروسافت نسبت به سه ماهه منتهی به آگوست ۲۰۱۴، نسبت به سال قبل رشد ۰.۷ درصدی را تجربه کرده است. جالب اینجا است که بخش قابل ملاحضه‌ای از موفقیت ویندوز‌فون مدیون افزایش هزینه استفاده از iOS است. به همین نسبت اپل کشش و جذابیت خود در آلمان ایتالیا، فرانسه و انگلیس را از دست داده است. بزرگترین کاهش سهم بازار iOS هم در ایتالیا است که از 13.8 درصد در سه ماهه سوم ۲۰۱۳ به ۱۰.۶ درصد در سه ماهه سوم ۲۰۱۴ رسیده است.
بخشی از اخبار خوش مایکروسافت نیز افزایش سهم ویندوز فون در انگلیس است. به گونه‌ای که در این کشور (یکی از بازارهای کلیدی این شرکت) ویندوز فون توانسته خودش را به رده بالای ۱۰ درصد برساند و سهم ۱۰.۳ درصدی بازار را از آن خود کند. 

 

البته اندروید که دائما در حال ترقی است و در این گزارش هم مانند همه آمارها، رشد سالیانه بسیار خوبی را تجربه کرده است. البته در این میان باید بازار اسپانیا را مستثنی کرد. زیرا سهم اندروید از ۹۱.۲ درصد به ۸۸.۱ درصد سقوط نموده.
البته سهم بازار ویندوز فون در همه جا مثل اروپا آفتابی نیست. مثلا در بازار عظیم چین اکنون سهم این سیستم عامل ۰.۶ درصد است. در حالی که طی مدت مشابه سال گذشته سهم ۱.۹ درصدی را در اختیار داشته. و البته در استرالیا هم سقوط ۱.۷ درصدی را تجربه نموده است. هرچند که بازار آمریکا با افزایش ۰.۸ درصدی امیدوار کننده به نظر می‌رسد و ویندوز فون اکنون ۴.۷ درصد از این بازار را در اختیار دارد.
 
در این میان اندروید نیز با سرعت زیادی خود را بالا کشیده و از این گروه جدا می‌کند. برای مثال در بازار ژاپن اندروید طی سال گذشته رشد چشمگیری یافته و فاصله خود با آی‌اواس را افزایش داده است. اکنون ۷۰.۲ درصد بازار ژاپن در اختیار اندروید است. در حالی که سال گذشته این مقدار به ۵۲.۳ درصد محدود می‌شده. اپل نیز سال گذشته سهم ۴۴.۵ درصدی از بازار ژاپن داشته، اما اکنون تنها ۲۷.۱ درصد بازار را تحت سلطه خود دارد.
عباس واحدی
برگرفته از
محبوبیت ویندوز فون
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “افزایش محبوبیت ویندوز فون در اروپا، به لطف هزینه بالای iOS”
  1. وينفون خيلي خوبه .. از وقتي از 720 نازنينم دور شدم هر لحظه بيشتر دلم هواشو ميكنه .. خدايي تو مصرف شارژ ، استفاده بهينه از رم ، دوربين فوق العاده و جنس بنده از خيلي گوشي ها بهتره ( منظورم سري لوميا هست ) … تنها ايرادش هم همين كمبود اپ هاي كاربرديه ولي خب من باهاش مشكلي نداشتم فقط براي ماجراجويي رفتم سمت نكسوس !