مرسدس بنز به مسابقات الکتریکی فرمول E پیوست

نویسنده:

۱۲:۲۴:۴۷

مرسدس بنز وارد رقابت‌های فرمول E خواهد شد، سری مسابقات تماماً الکتریکی که از سال ۲۰۱۹ شروع به کار خواهد کرد. این اتفاق پس از ماه‎ها بررسی روی داد.

برخلاف شبهاتی که وجود داشت، تقریباً می‌توانستیم مطمئن باشیم که مرسدس بنز وارد این عرصه خواهد شد. هزینه‌های این سری از مسابقات به صرفه است و از طرفی دیگر مرسدس بنز در بسیاری از رقابت‌های اتومبیل‌رانی حضور دارد. این شرکت سرمایه‌گذاری عظیمی در حوزه خودروهای الکتریکی انجام داده است و همچنین با تکنولوژی هیبرید خود موفق به پیروزی در مسابقات فرمول یک شده است.

اما جای تعجب آنجاست که این خودروساز اعلام کرده است که جهت تقویت رقابت خود در فرمول E، دیگر در مسابقات DTM شرکت نخواهد کرد. DTM رقابت اتومبیل‌رانی چندان شناخته شده‌ای نیست اما مرسدس بنز همیشه بهترین سازندگان  حاضر در این رقابت‌ها بوده است.

مرسدس دومین خودروساز بزرگی است که به خاطر مسابقات فرمول E از مسابقه اتومبیل‌رانی دیگری خارج می‌شود. ماه اکتبر گذشته آئودی اعلام کرد که برای تمرکز بر روی فرمول E از مسابقات جهانی قهرمانی استقامت که شامل مسابقه معروف ۲۴ ساعته  Le Mans نیز می‌شود کناره خواهد گرفت.

توتو ولف مدیر بخش مسابقات اتومبیل‌رانی مرسدس بنز گفت: “ما می‌خواهیم در مسابقات اتومبیل‌رانی مانند بسیاری از حوزه‌های دیگر، شاخص باشیم و پروژه‌های خلاقانه جدیدی را انجام دهیم. خودروهای جهان در حال الکتریکی شدن هستند و فرمول E این امکان را به تولیدکنندگان می‌دهد که این تکنولوژی را به مخاطبان جدیدی عرضه کنند و این کار را به کمک رقابت‌های جدیدی که با تمام رقابت‌های دیگر فرق دارد انجام می‌دهند.

با حضور مرسدس بنز و تیم کاملی از بی‌ام‌و که کار خود را از سال آینده آغاز می‌کند، فرمول E شامل حداقل ۱۰ تولید کننده از جمله جگوار، آئودی، رنو، ماهیندرا، سیتروئن DS، و همچنین استارت آپ‌های NIO و Faraday Future خواهد بود. شتاب برای پیوستن به این جمع برای بسیاری از کارخانه‌ها وجود دارد اما دو دلیل اصلی برای این موضوع وجود دارد: اول این که این مسابقات به عنوان محلی برای آزمودن توسعه‌های صورت گرفته برای پیشرانه‌های الکتریکی به کار می‌رود. و دوم آن که می‌تواند بازاری برای خودروهای الکتریکی شرکت فراهم کند.

دلیل این اتفاق هرچه که باشد، بسیار حیرت‌آور است که این تعداد از خودروسازها مایل به شرکت در سری مسابقاتی هستند که تنها ۳۰ رقابت در بر دارد. لوکاس دی گراسی، راننده آئودی در فرمول E هفته گذشته در این رابطه گفت: “اگر به IndyCar نگاه کنید، متوجه می‌شوید تنها دو تولید کننده در آن حضور دارند. اگر به فرمول یک نیز نگاه کنید، در واقع تنها سه یا چهار خودروساز وجود دارند. اما در این سری نه تولید کننده داریم. این رقابت‌ها بیشترین تعداد تولید کننده را دارد”. به عبارت دیگر اگر آینده خودروها واقعاً الکتریکی باشد، اکثر خودروسازها بر این باورند که اینجا محل مناسبی برای جنگیدن بر سر ساختن بهترین تکنولوژی است.

برگرفته از
theverge
لینک کوتاه