جشنواره ونیز ۲۰۱۷: رقابت «آرونوفسکی»، «کلونی» و «دل‌تورو» برای شیر طلایی

نویسنده:

۰۳:۳۳:۴۹

در هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز، فیلم‌های کارگردانان سرشناسی چون «دارن آرونوفسکی»، «جورج کلونی» و «گیلرمو دل‌تورو» برای دریافت شیر طلایی رقابت خواهند کرد.

فیلم افتتاحیه‌ی امسال اثری از «الکساندر پاین» به نام Downsizing است که «مت دیمون»، «کریستن ویگ» و «کریستف والتس» در آن به ایفای نقش می‌پردازند. جالب است بدانید «مت دیمون» امسال دو فیلم در جشنواره دارد و در فیلم Suburbicon (با کارگردانی جورج کلونی) نیز حضور داشته است.

در جشنواره ونیز ۲۰۱۷ هیات داوران که «آنت بنینگ» در راس آن قرار دارد، از بین ۲۱ فیلم شرکت کننده در بخش رقابتی، برنده شیر طلایی را انتخاب خواهند کرد.

امسال «آی‌ وی‌وی» هنرمند و فعال سیاسی، با مستندی به نام Human Flow بحران فعلی پناهندگان را به تصویر کشیده و از شانس‌های دریافت جایزه محسوب می‌شود.

«دارن آرونوفسکی» که در سال ۲۰۱۱ ریاست هیات داوران جشنواره ونیز را بر عهده داشت، امسال با فیلم ترسناک Mother! به ونیز آمده است. این فیلم با حضور ستارگانی هم‌چون «جنیفر لارنس»، «خاویر باردم» و «اد هریس» داستان رسیدن مهمان‌های ناخوانده و آزمایش شدن یک رابطه را به نمایش می‌گذارد.

در جشنواره امسال فیلم Suburbicon که توسط «جورج کلونی» و «برادران کوهن» نوشته شده است، داستان نزول اخلاقی یک خانواده پس از حمله‌ی خلافکاران به خانه آن‌ها (به علت بدهکاری پدرخانواده) را به تصویر می‌کشد. «مت دیمون»، «جولیان مور»، «جاش برولین» و «اسکار ایسلاک» در این فیلم بازی خواهند کرد.

«گیلرمو دل‌تورو» نیز در جشنواره‌ی امسال فیلم ماوارئی خود که مربوط به دوران جنگ سرد است را به نمایش خواهد گذاشت. «دل‌تورو» بازیگرانی مانند «مایکل شَنن»، «سالی هاکینز» و «اکتاویا اسپنسر» را برای این فیلم انتخاب کرده است.

کمدی تلخ Three Billboards Outside Ebbing, Missouri نیز با کارگردانی «مارتین مک‌دونا» (کارگردان فیلم In Bruges) و بازی ستارگانی چون «وودی هارلسون»، «آماندا سایفرد» و «ایثن هاک» در این جشنواره حضور خواهد داشت.

«عبدالطیف کشیش» کارگردان اثر جنجالی Blue Is the Warmest Color، امسال با فیلم جدیدش که Mektoub, My Love: Canto Uno نام دارد به ونیز آمده است؛ «پائولو ویرزی» نیز اولین ساخته‌ی خود به زبان انگلیسی که The Leisure Seeker نام دارد را به نمایش خواهد گذاشت.

هفتادوچهارمین جشنواره فیلم ونیز از تاریخ ۸ تا ۱۸ شهریورماه در ایتالیا برگزار می‌شود. لیست فیلم‌ها به شرح زیر هستند:

بخش رقابتی فیلم‌های بلند:

Human Flow, Ai Weiwei

Mother!, Darren Aronofsky

Suburbicon, George Clooney

The Shape of Water, Guillermo del Toro

L’insulte, ZIad Doueiri

La Villa, Robert Guediguian

Lean on Pete, Andrew Haigh

Mektoub, My Love: Canto Uno, Abdellatif Kechiche

The Third Murder, Koreeda Hirokazu

Jusqu’a la Garde, Xavier Legrand

Ammore e Malavita, Manetti Brothers

Foxtrot, Samuel Maoz

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Martin McDonagh

Hannah, Andrea Pallaoro

Downsizing, Alexander Payne

Angels Wear White, Vivian Qu

Una Famiglia, Sebastiano Riso

First Reformed, Paul Schrader

Sweet Country, Warwick Thornton

The Leisure Seeker, Paolo Virzi

Ex Libris – The New York Public Library, Frederick Wiseman

بخش غیر رقابتی فیلم‌های بلند:

Our Souls at Night, Ritesh Batra

Il Signor Rotpeter, Antonietta de Lillo

Victoria & Abdul, Stephen Frears

La Melodie, Rachid Hami

Outrage Coda, Kitano Takeshi

Loving Pablo, Fernando Leon de Aranoa

Zama, Lucrecia Martel

Wormwood, Errol Morris

Diva!, Franceso Patierno

Le FIdele, Michael R. Roskam

Diva!, Franceso Patierno

Il Colore Nascosto Delle Cose, Silvio Soldini

The Private Life of a Modern Woman, James Toback

Brawl in Cell Block 99, S. Craig Zahler

بخش غیر رقابتی مستندها:

Cuba and the Cameraman, Jon Alpert

My Generation, David Batty

Piazza Vittorio, Abel Ferrara

The Devil and Father Amorth, William Friedkin

This Is Congo, Daniel McCabe

Ryuichi Sakamoto: Coda, Stephen Nomura Schible

Jim & Andy: The Great Beyond. The Story of Jim Carrey, Andy Kaufman and Tony Clifton, Chris Smith

Happy Winter, Giovanni Totaro

بخش رقابتی افق (برای فیلم‌هایی از گرایش‌های جدید دنیای سینما):

Disappearance, Ali Asgari

Especes Menacees, Gilles Bourdos

The Rape of Recy Taylor, Nancy Buirski

Caniba, Lucien Castaing-Taylor, Verena Paravel

Les Bienheureux, Sofia Djama

Marvin, Anne Fontaine

Invisible, Pablo Giorgelli

Brutti e Cattivi, Cosimo Gomez

The Cousin, Tzahi Grad

The Testament, Amichai Greenberg

No Date, No Signature, Vahid Jalilvand

Los Versos del Olvido, Alireza Khatami

The Night I Swam, Damien Manivel, Igarashi Kohei

Nico, 1988, Susanna Nicchiarelli

Krieg, Rick Ostermann

West of Sunshine, Jason Raftopoulos

Gatta Cenerentola, Alessandro Rak, Ivan Cappiello, Marino Guarnieri, Dario Sansone

Under the Tree, Hafsteinn Gunnar Sigurdsson

La Vita in Comune, Edoardo Winspeare

بخش رقابتی مستندهای کلاسیک:

Light Years, Manuel Abramovich

Evviva Giuseppe, Stefano Consiglio

La Lucida Follia di Marco Ferreri, Selma Jean Dell’Olio

The Russian Revolution Through its Films, Emmanuel Hamon

The Prince and the Dybbuk, Elwira Niewiera

La Voce di Fantozzi, Mario Sesti

This Is the War Room!,  Boris Hars-Tschachotin

 

برگرفته از
hollywoodreporter
لینک کوتاه