فیلم «بلوند اتمی» را بهتر بشناسید؛ آیا شاهد یک مجموعه اکشن دیگر خواهیم بود؟

نویسنده:

۰۷:۰۴:۴۳

در این مقاله قصد داریم تا شما را با فیلم «بلوند اتمی» بهتر آشنا کنیم و دلایل صروصدایی که ایجاد کرده است را توضیح دهیم؛ با ما همراه باشید.

داستان فیلم چه چیزی برای گفتن دارد؟

داستان این فیلم اکشن درمورد زنی به نام «لورین براتون» است؛ یکی از ماموران MI6 که درست ۵ روز قبل از سقوط دیوار برلین به آنجا فرستاده می‌شود. «لورین» در برلین با جاسوسان دیگری رو به رو می‌شود که همگی به سرکشی مشغول هستند و او را درگیر ماجرایی خطرناک می‌کنند.

کارگردانی این فیلم که بر اساس داستان مصوری به نام The Coldest City ساخته شده را «دیوید لیچ» به عهده داشته است و در آن علاوه بر «شارلیز ترون» بازیگرانی مانند «سوفیا بوتلا»، «جیمز مک‌آووی» و «جان گودمن» حضور دارند.


دلیل این همه توجه به «بلوند اتمی» چیست؟

«شارلیز ترون» در آن لباس‌های کلاسیک صحنه‌های مبارزه زیادی را انجام می‌دهد و طبق گفته‌های «سم هارگریو» که مسئول هماهنگ سازی بدل‌کاران در فیلم است، «ترون» ۹۸ درصد آن‌ها را خودش انجام داده و تنها چند مورد، آن هم به دلیل شرایط بیمه توسط بدلکار انجام شده است. جالب است بدانید در طی فیلم برداری ۴ تا از دندان‌های «ترون» ترک خوردند و نیاز به چندین عمل جراحی داشتند.

آیا قسمت بعدی هم در کار خواهد بود؟

«بلوند اتمی» می‌تواند شروع یک مجموعه‌ی اکشن برای «ترون» باشد که بدون شک در آینده کاری او تاثیر فراوانی خواهد داشت. با این که هنوز چیزی به صورت رسمی تایید نشده است، فیلم نامه نویس این اثر، «کرت جانستد» از آمادگی خود برای نوشتن قسمت‌های بعدی صحبت کرده است و می‌گوید که این مجموعه می‌تواند شامل ۳ فیلم یا بیشتر باشد.


نظر منتقدین چیست؟

این فیلم که اولین بار در مراسم SXSW معرفی شد، در حال حاضر از وبسایت Rotten Tomatoes نمره ۷۵ را کسب کرده است. منتقد «هالیوود ریپورتر» نیز این اثر را اینگونه توصیف می‌کند: یک فیلم جاسوسی سرگرم کننده اما یکبار مصرف. این منتقد در ادامه توضیح می‌دهد:«هرچند بخش‌های سرگرم کننده‌ای در بلوند اتمی وجود دارند، ولی به نظر می‌رسد که این فیلم تبدیل به ابزاری شده تا بگوید شارلیز ترون لیاقت نقش‌های بهتری دارد؛ با این حال کسانی که به فیلم‌های اکشن علاقه دارند، احتمالا با دیدن سکانس نبرد اصلی فیلم همه ضعف‌هایی که در داستان و نحوه‌ی روایت آن وجود دارد را فراموش خواهند کرد. در این سکانس «لورین» روی پله‌های داخلی آپارتمان با حریفانی سرسخت –که ظاهرا نمی‌میرند- مبارزه می‌کند و تجربه‌ای به یادماندنی برای مخاطب به وجود می‌آورد.


آیا این فیلم پرفروش خواهد بود؟

طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، انتظار می‌رود «بلوند اتمی» در هفته اول اکرانش فروشی بین ۲۰ تا ۲۲ میلیون دلار را تجربه کند. البته تعدادی از متخصصان باکس آفیس بر این باورند که این فیلم ۳۰ میلیون دلاری به راحتی می‌تواند فروش بیشتری داشته باشد؛ چراکه فیلم «لوسی» با بازی «اسکارلت جوهانسون» توانست در افتتاحیه‌اش ۴۴ میلیون دلار فروش داشته باشد.

برگرفته از
hollywoodreporter
لینک کوتاه