وقتی سفرهای ساحلی سوزناک می‌شوند!

نویسنده:

۰۱:۰۸:۵۵

فوت‌وفن کاهش عرق‌سوز شدن در ساحل را از فوت‌وفن بیاموزید.

همه دوست دارند وقتی به سفر می‌روند و قصد دارند چند روزی را در شهرهای ساحلی سپری کنند، یک روز کامل را کنار دریا بگذرانند.

اما هر چقدر گذر زمان در کنار دریا با شنا کردن، آفتاب گرفتن، شنیدن صدای گو‌ش‌نواز امواج و حس خوب خرد شدن شن‌ها زیر پا دلچسب و آرام‌بخش باشد، عرق‌سوز شدن اصلاً خوب نیست و ممکن است شما را کلافه کند.

وقتی خورشید مستقیم به شما می‌تابد، شن و نمک پوست شما را در زیر مایو می‌ساید، دچار تحریک پوست می‌شوید که قرمز شدن و سوزش شدید از عوارض عذاب‌آور آن است.

چیزهایی که برای مبارزه با عرق‌سوز شدن لازم دارید:

  • صندلی ساحل
  • قیچی (برای بریدن آستر یا تودوزی)
  • یک مایوی دیگر برای عوض کردن مایوی قبلی کنار ساحل
  • دوش ساحلی

برای عرق‌سوز نشدن چه کنیم؟

لباس زیر تنگ و چسبان بپوشید. وقتی لباس زیر تنگ بپوشید که به پوست شما محکم می‌چسبد، دیگر شن به جاهایی که نباید نفوذ کند وارد نمی‌شود.

آستر لباس شنا یا مایوی خود را جدا کنید. آستر لباس شنا یکی از عوامل اصلی عرق‌سوز شدن است که بیشتر از این که منفعت داشته باشد به پوست شما آسیب می‌رساند و آن را تحریک می‌کند. با استفاده از قیچی، آستر را جدا کنید تا شن‌ها در آستر گیر نکنند و وقتی در حال شنا هستید از داخل مایو شسته شوند.

در طول روز، چندین بار دوش بگیرید تا احتمال عرق‌سوز شدن را کاهش دهید. بسیاری از سواحل، دوش‌های عمومی در نزدیکی محل پارک خودرو دارند که می‌توانید قبل از سوار شدن بر خودروی خود، شن‌ها را از بدنتان بشویید. دوش گرفتن را به پایان روز محول نکنید. هر بار که از آب بیرون آمدید، فوری یک دوش کوتاه‌مدت بگیرید. با این کار شن‌های انباشته شده در مایو و چسبیده به بدنتان را خواهید شست.

به جای این که روی زیراندازی که پهن کرده‌اید بنشینید، روی صندلی‌ بنشینید. با دور ماندن از شن و نشستن روی صندلی، بدن شما کمتر با شن در تماس خواهد بود.

در طول روز مایوی خود را عوض کنید. حتی اگر آستر مایو را بریده‌اید، باز هم ممکن است وقتی در حال شنا و آب‌بازی بوده‌اید، شن در لباس شنایتان به دام افتاده باشد. اگر می‌خواهید تمام روز را در کنار ساحل و روی شن‌ها سپری کنید و مدتی هم در آب نباشید، با عوض کردن مایو و پوشیدن یک لباس یا مایوی خشک از عرق‌سوز شدن بدن، مخصوصاً بین ران‌ها، جلوگیری کنید.

نکته و هشدار: اگر عرق‌سوز شدید، کمی پودر بچه در ناحیه‌ای که دچار تحریک شده است بپاشید و مدتی از آب دور باشید. علاوه بر این، باید لباس‌های خود را عوض کنید و لباس‌های خشک بپوشید.

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه