فیلم دوم «سیمپسون‌ها» در مراحل اولیه ساخت قرار دارد

نویسنده:

۰۴:۳۸:۰۴

پس از گذشت یک دهه، خبرهایی مبنی بر ساخت دومین فیلم بلند «سیمپسون‌ها» به گوش می‌رسد. با اینکه هنوز چیزی به صورت رسمی تایید نشده، کار روی ایده‌های فیلم دوم قطعا در حال انجام است.

پس از پایان تیتراژ فیلم اول، «مگی» (نوزاد خانواده که حرف نمی‌زند) اولین کلمه‌اش را که «دنباله» (Sequel) بود، به زبان آورد و از همان موقع طرفداران منتظر دیدن دوباره‌ی شخصیت‌های مورد علاقه‌شان روی پرده‌ی سینما بودند.

کارگردان این مجموعه، «دیوید سیلورمن» طی مصاحبه‌ای با مجله‌ی Entertainment Weekly گفته است:

“خوشحال می‌شوم روی فیلم دوم کار کنم. ما هنوز فاصله‌ی زیادی تا ساخت آن داریم ولی مدام در این باره بحث می‌کنیم و هنوز هیچ اتفاقی نیافتاده است… فکر ساخت یک فیلم دیگر هنوز هم برای ما دلهره آور است؛ چراکه کار کردن روی فیلم اول و مجموعه تلویزیونی به صورت همزمان برای ما بسیار دشوار بود.”

ساخت فیلم اول سیمپسون‌ها مدت زیادی طول کشید و «اَل جین»، یکی از نویسنده‌های این مجموعه، توضیح می‌دهد که ساخت فیلم دوم نیز ممکن است به همان اندازه مشکل باشد:

“می‌توان گفت که فیلم دوم در اولیه‌ترین مراحل ساخت قرار دارد. من مطمئنا روی یک‌ سری موضوعات با احتیاط‌تر از گذشته عمل خواهم کرد. من قصد دارم تا با توجه به بودجه‌ی مشخص شده کار کنم، ولی هدف من این نیست که فیلم صرفا برای سود بیشتر ساخته شود. من می‌خواهم فیلم دوم عالی باشد؛ و اگر عالی نباشد، ضرورتی برای ساخت آن نمی‌بینم.”

این جملات مبهم نشان می‌دهند که امکان ساخت فیلم دوم وجود دارد، اما مشکل اصلی پیدا کردن ایده‌ی مناسب برای آن است. ساخت یک فیلم دیگر، هم می‌تواند علاقه‌ی مردم به این خانواده‌ی زردرنگ را دوباره زنده کند، و هم می‌تواند یک حرکت خطرناک برای «سیمپسون‌ها» باشد؛ چراکه با پایان فصل بیست‌و‌هشتم، تعداد افرادی که با اتمام این مجموعه برای همیشه موافق هستند، بیشتر شده و اگر فصل بعدی نتواند رضایت مخاطبانش را جذب کند، احتمال هر چیزی (حتی کنسل شدن آن) وجود دارد. برای همین است که در حال حاضر، سازندگان قصد دارند تمرکز خود را روی فصل جدید بگذارند و به نظر نمی‌رسد که فرصت چندانی برای کار روی فیلم جدید وجود داشته باشد.

فصل بیست‌و‌نهم «سیمپسون‌ها» در یکم اکتبر سال میلادی جاری، مصادف با یک‌شنبه ۹ مهر از شبکه FOX پخش خواهد شد.

برگرفته از
SCREENRANT
لینک کوتاه