[باکس آفیس] موفقیت دوباره‌ی «دانکرک» در نبرد پرفروش‌ترین فیلم‌های آخر هفته

نویسنده:

۱۱:۰۰:۲۳

درآمریکای شمالی، «دانکرک» برای دومین هفته‌ی متوالی و جلوتر از انیمیشن The Emoji Movie با کسب ۲۸٫۱ میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم آخر هفته نام گرفت.

در دومین هفته‌ی اکران «دانکرک»، میزان فروش داخلی این فیلم به ۱۰۲٫۸ میلیون رسید و ۴۵٫۶ میلیون دلار نیز از ۶۲ بازار خارجی کسب شد. با این حساب، «دانکرک» در سطح جهانی ۲۳۴٫۱ میلیون دلار فروش داشته است که میزان قابل توجهی از این درآمد (بیش از ۴۰ میلیون) از سینماهای آی‌مکس به دست آمده است.

در بریتانیا این فیلم با کسب ۳۵٫۴ میلیون دلار جلوتر از فیلم‌هایی مانند Interstellar و American Sniper قرار گرفته است و در کره جنوبی (که در آن نولان شناخته شده است و طرفداران زیادی دارد) نیز فروشی معادل با ۱۶٫۷ میلیون دلار برای این فیلم تخمین زده می‌شود.

انیمیشن The Emoji Movie که با نقدهای منفی فروانی رو به رو شده بود، تنها توانست ۲۵٫۷ میلیون دلار کسب کند و در رتبه دوم جدول قرار گرفت. «سونی» می‌گوید که این انیمیشن یک موفقیت محسوب می‌شود زیرا تنها با ۵۰ میلیون دلار (که برای انیمیشن‌ها مبلغ ناچیزی است) ساخته شد. ظاهرا سونی قصد دارد تا با تبلیغات گسترده فروشی بیشتر از Captain Underpants: The First Epic Movie (که تنها با ۳۸ میلیون دلار ساخته شد) را برای انیمیشن جدیدش رقم بزند.

این هفته شاهد اکران فیلم اکشن «بلوند اتمی» بودیم که با کسب ۱۸٫۶ میلیون دلار در رتبه چهارم قرار گرفت. فروش خارجی این فیلم نیز ۵٫۹ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. در این فیلم «شارلیز ترون» نقش یک جاسوس MI6 را بازی می‌کند که در روزهای پایانی دیوار برلین، وارد ماجراهای خطرناکی می‌شود. این فیلم با بودجه‌ای معادل ۳۰ میلیون دلار و بر اساس داستان مصوری به نام The Coldest City ساخته شده است.

کمدی Girls Trip نیز با افت ۳۶ درصدی در هفته دوم اکرانش، ۲۰٫۱ میلیون دلار فروش داشت و در رتبه چهارم قرار گرفت. بنابراین این اثر با فروش کلی ۶۵٫۵ میلیون دلار به عنوان موفق‌ترین فیلم کمدی امسال شناخته می‌شود.

فیلم Spider-Man: Homecoming نیز این هفته فروش داخلی خود را به ۲۷۸ میلیون رساند و در رتبه پنجم قرار گرفت. این فیلم که در هفته‌ی چهارم اکرانش به سر می‌برد، در سطح جهانی ۶۳۳٫۸ میلیون دلار کسب کرده است؛ این در حالیست که فروش جهانی انیمیشن Despicable Me 3 توانسته از ۸۰۰ میلیون دلار عبور کند.

 

WEEKEND CUME THEATERS WEEK
۱- Dunkirk $۲۸٫۱M $۱۰۲٫۸M ۳,۷۴۸ ۲
۲- The Emoji Movie $۲۵٫۷M $۲۵٫۷M ۴,۰۷۵ ۱
۳- Girls Trip $۲۰٫۱M $۶۵٫۵M ۲,۶۴۸ ۲
۴- Atomic Blonde $۱۸٫۶M $۱۸٫۶M ۳,۳۰۴ ۱
۵- Spider-Man: Homecoming $۱۳٫۵M $۲۷۸٫۴M ۳,۶۲۵ ۴
برگرفته از
hollywoodreporter
لینک کوتاه