احتمال تبدیل HP به دو شرکت برای ارائه خدمات به مشتریان خانگی و صنایع بزرگ

نویسنده:

۰۱:۰۲:۲۷

این حرکت باعث می‌شود که بخش کار و کسب پرینتر و کامپیوترهای شخصی اچ‌پی از بخش سرویسها و سخت افزار شرکتها و صنایع جدا شود. اگرچه سخنگوی اچ‌پی از هرگونه اظهار نظر در این خصوص خودداری کرده، اما وال استریت ژورنال و بلومبرگ این گزارش را به نقل از منابع معتبرشان ، درست می‌دانند.
 
در سالهای اخیر این شرکت سعی داشته تا به درآمدهای خود تنوع ببخشد. زیرا تجارت اصلی این شرکت که کامپیوترهای شخصی بوده، مدتی است با کاهش فروش جهانی روبرو شده است. جداسازی این دو بخش کاری شرکت از سال ۲۰۱۱ مورد بحث بود. و این صحبتها از زمانی آغاز شد که HP شرکت انگلیسی Autonomy را خرید. معامله‌ای که برای اچ پی یک مصیبت تمام‌عیار بود. شرکتی که ۱۱ میلیارد دلار خرج روی دست اچ‌پی گذاشت، اندکی بعد به دلیل مشخص شدن حسابداریهای مشکل‌دار، به ۸.۸ میلیارد دلار سقوط کرد.
 
البته اچ پی هنوز یکی از تامین کنندگان بزرگ سخت‌افزار و نرم‌افزار بازارهای بین‌المللی است که ظرفیت ۶۶ میلیارد دلاری را در اختیار دارد. این شرکت سال ۱۹۳۹ در گاراژی در پالوآلتو کار خود را آغاز کرده و تبدیل به یکی از برترین شرکتهای تکنولوژی آمریکا شد.
 
مدتی است اچ پی گزارش سود و زیان این دو بخش شرکتش را نیز به صورت جداگانه منتشر می‌کند و هر یک از آنها بازار قابل توجهی را در اختیار دارند. بخش تمرکز بر کارو کسب شرکتها و صنایع طی سال ۲۰۱۳ توانسته درآمد ۴۰ میلیارد دلاری را به دنبال داشته باشد. بخش کامپیوتر شخصی و پرینتر هم بیش از ۵۵.۹ میلیارد دلار عایدی برای HP داشته است.
 
شنیده‌ها حاکی از آن است که دیون ویسلر مدیراجرایی اچ‌پی قرار است مدیرعامل بخش کامپیوتر شخصی و پرینتر شود. در حالی که مدیرعامل فعلی، مگ ویتمن رئیس هیئت مدیره آن خواهد بود. البته ویتمن همچنان عنوان مدیرعاملی بخش خدمات و سخت افزار شرکتها و صنایع را نیز در اختیار خواهد داشت. البته هنوز مشخص نیست که شرکت جدا شده از این بخش، چه نامی خواهد داشت.
 
عباس واحدی

 
برگرفته از
HP
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “احتمال تبدیل HP به دو شرکت برای ارائه خدمات به مشتریان خانگی و صنایع بزرگ”