کدام بهتر است: پاک‌کننده روده یا ملین؟

نویسنده:

۱۰:۳۳:۵۹

پاک‌کننده روده و ملین (لاکستیو) هر دو یک نتیجه را در پی دارند اما فرایند عملیاتی آنها با هم فرق دارد. با آگاهی از تفاوت بین این دو و انتخاب گزینه مناسب‌تر هم در زمان و پول صرفه‌جویی می‌کنید و هم از ناراحتی‌ها و عوارض بعدی پیشگیری خواهید کرد.

پاک‌کننده روده و ملین چه کاری انجام می‌دهند؟

پاک‌کننده روده و ملین هر دو برای سم‌زدایی بدن و خارج کردن مواد زائد از بدن استفاده می‌شوند. هر فرد می‌تواند هر بار تا ۹ کیلوگرم مواد زائد از بدن خود خارج کند.


استفاده از تمیزکننده روده

تمیزکننده روده طی یک فرایند طبیعی کار می‌کند و با مصرف یک نوشیدنی به جای غذا در طول روز مواد زائد بدن خارج و دفع می‌شود. این فرایند کند است و در طی ۷ تا ۱۰ روز کامل می‌شود.

استفاده از ملین

ملین دارویی به شکل قرص، کپسول یا شربت است که خیلی سریع عمل می‌کند. ملین به جای این که مانند تمیزکننده روده یک هفته طول بکشد مواد زائد را از بدن دفع کند، قادر است در عرض یک روز به شیوه دردناکی هر چه در معده و روده دارید تخلیه کند.


قیمت

پاک‌کننده روده به دلیل این که باید طی یک هفته مصرف شود قیمت بالاتری نسبت به داروهای ملین یا روان‌کننده روده دارد.

کدام یک سالم‌تر است؟

پاک‌کننده روده یک فرایند طبیعی است که مواد زائد بدن را دفع می‌کند و شما می‌توانید در طول روز مواد غذایی روزانه را بخورید و کالری‌های لازم را کسب کنید. اما این در مورد داروهای ملین صدق نمی‌کند.

هشدار

قبل از این که هر گونه داروی ملین یا تمیزکننده روده را مصرف کنید، حتماً با پزشک خود تماس بگیرید؛ مخصوصاً اگر بیماری قلبی یا بیماری کهنه‌ای دارید که با استفاده از این محصولات احتمال بدتر شدن آن وجود دارد.

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه