۵ دلیل برای این که طبیعت برای شما خوب است

نویسنده:

۱۰:۱۱:۱۲

فکر می‌کنید چرا قدم زدن در طبیعت باعث خوشحالی شما می‌شود؟ محققان به این نتیجه رسیده‌اند که تنها لذت بردن از درختان و گل و گیاه نیست که باعث ایجاد حسی خوشایند می‌شود، بلکه گذراندن اوقاتی در طبیعت از افسردگی گرفته تا افکار منفی را از ما دور می‌کند. در اینجا به چند دلیل اشاره می‌کنیم که چرا باید مدت زمان ناهار خود را افزایش دهید یا چرا بهتر است بعد از شام پیاده‌روی کنید؟

طبیعت باعث کاهش افسردگی می‌شود
طبق تحقیق صورت گرفته در دانشگاه میشیگان، قدم زدن گروهی در طبیعت با بهبود سلامت روانی و ایجاد افکار مثبت مرتبط است. همچنین این کار میزان افسردگی و احساس استرس را کاهش می‌دهد. آیا یک روز کاری سخت داشته‌اید؟ پس همراه با یکی از دوستان خود پیاده‌روی کنید.

طبیعت ظاهر شما را بهتر می‌کند
اگر دوست ندارید یک روز دیگر را با تردمیل تمرین کنید، تمرینات خود را در خارج از خانه ادامه دهید تا خوشحالی را حس کنید. طبق تحقیقات دانشگاه گلس‌گاو، افرادی که در طبیعت قدم‌ می‌زنند، می‌دوند یا دوچرخه‌سواری می‌کنند،نسبت به افرادی که داخل خانه یا در مکان‌های سرپوشیده تمرین می‌کنند، کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های روانی قرار دارند.

طبیعت تمرکزتان را بیشتر می‌کند
آیا هنوز تصمیم نگرفته‌اید که تعطیلات آخر هفته را چگونه سپری کنید؟ پس بهتر است گزینه سفری کوچک به خارج شهر را در نظر بگیرید. طبق تحقیق که در Psychological Science منتشر شده است، تعامل با طبیعت باعث می‌شود ذهن شما مدتی از تحریکات بیش از حد روزانه دور بماند و این کار باعث نیرو بخشی به سطح توجه شما خواهد شد.

طبیعت سیستم ایمنی بدن را قوی‌تر می‌کند
یک واقعیت جالب این است که جدیدترین قرص سلامتی را که نمی‌توانید در کابینت‌های خانه پیدا کنید، در حیاط خلوت خود خواهید یافت. محققان توکیو دریافتند زنانی که طی دو روز 6 ساعت در جنگل بوده‌اند، تعداد سلول‌های سفید خونیشان که با ویروس‌ها و تومورها می‌جنگند، افزایش می‌یابد و این افزایش حداقل به مدت هفت روز همان طور ادامه می‌یابد.

می‌توانید طبیعت مصنوعی ایجاد کنید
البته همه ما می‌دانیم که همیشه نمی‌توان زمانی را برای گذراندن در فضاهای طبیعی اختصاص داد. خوشبختانه، هنوز می‌توانید بدون خارج شدن از خانه عملکرد ذهن خود را بهبود بخشید. طبق یک تحقیق کره‌ای، افرادی که تصاویر چشم‌اندازهای زیبا از طبیعت را مشاهده می‌کنند، فعالیت‌های بخش‌هایی از مغزشان که با یادآوری خاطرات خوش ارتباط دارد، افزایش می‌یابد. اما در افرادی که چشم‌اندازهایی از مناطق شهری را مشاهده می‌کنند، این اتفاق نمی‌افتد. بنابراین برای پیش‌زمینه کامپیوتر خود از تصاویر طبیعت استفاده کنید یا عکسی از طبیعت را قاب کرده و بر روی میزکارتان قرار دهید.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
طبیعت
لینک کوتاه

دیدگاه